Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowska orkiestra WOŚP zagrała po raz dziewiąty! Ile zebrano?

Autor: Mateusz Książkiewicz

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zagrał także w Bobowej. W Polsce po raz trzydziesty, zaś na terenie gminy miasta Bobowa dziewiąty raz. Wolontariusze w liczbie aż 60-ciu obecni byli wczoraj w okolicach kościołów oraz sklepów. Z jakim skutkiem? Przeczytajcie...

Bobowa zagrała w 30. finale WOŚP. Wolonatriuszy można było spotkać w okolicy kościołów i sklepów

Środki zebrane w tym roku do puszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozwolą na doposażenie szpitali w sprzęt okulistyczny. Dlaczego?

Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

– czytamy na stronie WOŚP.

Bobowa od 9 lat włącza się aktywnie w orkiestrową grę

Był styczeń 2014 roku, kiedy pierwszy raz przygotowano orkiestrowy finał w Bobowej (zerknijcie do archiwum: Pierwszy finał WOŚP w Bobowej za nami!). Wczoraj, tj. 30 stycznia jak każdego roku wolontariusze kwestowali na terenie całej gminy Bobowa. W akcję włączyli się uczniowie oraz wychowawcy ze szkół w: Bobowej (także tych ponadpodstawowych), Stróżnej, Jankowej, Brzanie, Siedliskach oraz przedszkola samorządowego w Bobowej. Wraz z nimi obecni byli członkowie Bobowskiej Grupy Motocyklowej „Sokół”

Konto 30. finału WOŚP zasili 39 516,06zł z puszek bobowskich wolontariuszy

Rekordu w sumie zebranych środków nie było, ale przecież nie rekordy tutaj chodzi. Kwota jaką uzyskali wolontariusze w minioną niedzielę było to 39 516,06zł. W roku ubiegłym było to 40 869,36 zł. Najwięcej zebrano podczas 28. finału w 2020 roku – 49768,66zł.

Bobowska orkiestra od 9 lat jest częścią gorlickiego sztabu WOŚP. Działania na terenie gminy i miasta Bobowa koordynuje Adam Urbanek, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej.

fot. J. Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy