Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Bobowa: wypadek pod piekarnią. Trwa reanimacja motocyklisty! (TV)

10.10.2020 || Kategorie: Bobowa, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzisiaj, kilkanaście minut temu (tj. 10 października br. ok. godz. 15:45) na drodze wojewódzkiej nr 981 w miejscowości Bobowa doszło do bardzo poważnego wypadku z udziałem motocyklisty oraz samochodu osobowego marki Seat. Trwa akcja ratownicza. Droga wojewódzka w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana.

Do zdarzenia doszło kilkanaście minut przed godziną 16 na wysokości targowiska, na prostym odcinku drogi wojewódzkiej. W wyniku zderzenia pojazdu z motorem ucierpiał 23-letni motocyklista. Na miejscu pracuje straż pożarna (OSP Bobowa, JRG Gorlice), policja oraz zespół ratownictwa medycznego. Trwa reanimacja poszkodowanego. Do zdarzenia zadysponowano także śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Sanoka.

Droga wojewódzka nr 981 w miejscu zdarzenia jest nieprzejezdna. Służby kierują na objazdy.

Aktualizacja godz. 16:30:
Śmigłowiec LPR (ratownik 10 z Sanoka) wylądował na placu targowym. Według relacji świadków do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania. Siła uderzenia była tak duża, że motocyklista wypadł z jednośladu a następnie uderzył w stojący pod sklepem pojazd. Poszkodowany jest mieszkańcem gminy Grybów.

Aktualizacja godz. 17:00.
Mimo ogromnych wysiłków ratowników motocyklista zmarł.

Zdarzenie dla naszego portalu komentuje oficer prasowy Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach, mł. bryg. Dariusz Surmacz:

fot. J. Oślizło / D. Tulicki