Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Środa, 20 października 2021

Sędziszowa: jutro ostatnie pożegnanie 14-letniego Karolka. Ratownicy, strażacy, lekarze robili wszystko by żył!

19.06.2020 || Kategorie: Sędziszowa, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Zarówno ratownicy medyczni, strażacy jak i lekarze robili wszystko co w ich mocy by uratować Karola, który uległ wypadkowi komunikacyjnemu w miejscowości Sędziszowa (gmina Bobowa). Mimo wysiłków, chłopiec na drugi dzień zmarł w krakowskim szpitalu. Jutro, w sobotę 20 czerwca w samo południe odbędzie się pogrzeb 14-latka.

Dramatyczne zdarzenie miało miejsce w środę, 17 czerwca kilka minut przed godziną 17. Z drogi podporządkowanej wprost pod koła samochodu osobowego wjechał 14-letni chłopiec. Jechał do pobliskiego kościoła pw. Św. Mikołaja w Siedliskach. Po prowadzonej kilkadziesiąt minut reanimacji, udało się odzyskać funkcje życiowe umożliwiające transport rannego do szpitala. Tam niestety, mimo ogromnej determinacji lekarzy zmarł. Obrażenia okazały się zbyt poważne.

Więcej informacji oraz film z miejsca zdarzenia: Sędziszowa: kilkunastoletni chłopiec potrącony przy przejeździe kolejowym! Na miejsce leci LPR (TV)

Jutro, 20 czerwca 2020 roku o godzinie 11:30 w Kościele pw. Św. Mikołaja w Siedliskach (rektorat) rozpocznie się różaniec za Ś.P. Karolem. Następnie o godzinie 12.00 odprawiona zostanie Msza Święta żałobna. po czym ciało zmarłego zostanie odprowadzone na miejsce wiecznego spoczynku, przyległy do kościoła cmentarz.

W miejscu tragicznego wypadku, bliscy, znajomi ale także osoby poruszone dramatem zapalają znicze. Osobę Ś.P. Karola wspomina także Parafia Kolejowa w Nowym Sączu, gdzie był ministrantem.

fot. archiwum własne