Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 31 lipca 2021

Tanie ubezpieczenie OC? Sprawdź najlepsze oferty z kalkulatorem OC Porowneo.pl!

23.02.2020 || Kategorie: Kącik czytelnika, Region || Autor: Mateusz Książkiewicz

Nowy rok przywitał nas wieloma podwyżkami. Zdrożała nie tylko żywność, ceny usług, prądu, opłat za śmieci, ale także samochody. Wzrost cen tych ostatnich ma swoje odbicie w kosztach jakie musimy ponieść w związku z obowiązkowym ubezpieczeniem OC. Warto przyglądnąć się dokładnie ofertom poszczególnych ubezpieczycieli aby zaoszczędzić nawet do 50% przy zakupie polisy.

Jak szacują specjaliści z dziedziny ubezpieczeń, ubezpieczyciele z roku na rok zarabiają coraz mniej na polisach OC. Co przy wzroście wypłat odszkodowań z tego tytułu powoduje, że koszt samych polis musi iść w górę. Wzrost wartości cen samochodów zarówno tych nowych jak i używanych, rosnące ceny usług chociażby mechaników, blacharzy, lakierników to przyczyny pośrednie.

Szanując swoje pieniądze, warto porównać polisy OC co najmniej kilku towarzystw. W dobie dzisiejszych czasów, mamy do tego świetne narzędzia, dostępne co najważniejsze online – sprawdź kalkulator ubezpieczenia samochodu Porówneo.pl. Bez wychodzenia z domu, w dowolnym momencie dnia dokonamy w nim porównania ofert najbardziej liczących się ubezpieczalni.

Przy wyborze polisy OC warto zwrócić uwagę na jej zakres. Jeśli ubezpieczanie ma spełniać wyłącznie wymóg prawny, można pokusić się o najtańszą z ofert. W przypadku kiedy oczekujemy czegoś więcej, np. holowania, auta zastępczego, czy ochrony zniżek polecamy wczytać się w szczegóły. Nie wiele jest porównywarek cen dostępnych w Internecie, które umożliwiają tak dokładną analizę potrzeb. Bez wątpienia dokonamy tego jednak w porowneo.pl.

Ponadto korzystając w zakupie z kalkulatora ubezpieczenia samochodu Porówneo.pl możemy skorzystać z bardzo atrakcyjnego zwrotu gotówki (tzw. cashback). Klienci, którzy dokonają zakupu i płatności poprzez tą porównywarkę cen OC, mogą otrzymać 100zł na swoje konto. Tuż po zakupie należy wypełnić formularz. Promocja obowiązuje do 31 marca 2020 roku.

Należy pamiętać o tym, iż od nowego 2020 roku zwiększone zostały kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Właściciele pojazdów ciężarowych muszą się liczyć z karą nawet do 7800 złotych (tj. o 1050zł więcej niż w roku ubiegłym), dla pojazdów osobowych kara może wynieść nawet 5200 złotych (tj. o 700zł więcej niż w roku ubiegłym),  zaś posiadacze motocykli oraz innych jednośladów wymagających rejestracji zapłacą maksymalnie 860zł kary za brak polisy OC.

 

fot. ilustracyjne