Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

Wilczyska: dostawczy bus zjechał z drogi i uderzył w nasyp kolejowy (TV)

13.01.2020 || Kategorie: Wilczyska, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzisiaj, tj. 13 stycznia br. około godziny 8:20 w miejscowości Wilczyska (gmina Bobowa) doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dostawczego busa marki renault. Pojazd z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w nasyp. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba.

Do zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 981 tuż za przejazdem kolejowym w Jeżowie, w kierunku na Stróże. Osoba kierująca busem z niewyjaśnionych jak na tą chwilę przyczyn zjechała z drogi. Samochód pokonał rów po czym zatrzymał się na nasypie.

– Przed godziną 9 otrzymaliśmy zgłoszenie do stanowiska kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Gorlicach o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wilczyska – mówił obecny na miejscu zdarzenia mł.bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. – Po przyjeździe na miejsce okazało się, że samochód wypadł z drogi na prostym odcinku. W pojeździe znajdował się wyłącznie kierujący, kobieta, która uskarżała się na bóle w klatce piersiowej. W wyniku tego zdarzenia doznała urazów kolan, została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do gorlickiego szpitala. W działaniach ratowniczych wzięły udział dwa zastępy z miejscowych OSP: Bobowa i Wilczyska oraz trzy zastępy z JRG Gorlice w tym grupa operacyjna JRG. Ruch na drodze wojewódzkiej odbywa się wahadłowo. Przyczyny zdarzenia ustają obecni na miejscu policjanci.

Na miejscu pracują strażacy (OSP Bobowa, OSP Wilczyska oraz JRG Gorlice), ZRM i policja. Poszkodowana z urazami m.in. kolan, przytomna, została zabrana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Ruch na drodze wojewódzkiej odbywa się wahadłowo.