Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Uczniowie z zerówki wystąpili dla swych mam (TV)

24.05.2018 || Kategorie: Bobowa, Edukacja || Autor: Jacek Kieroński

Wczoraj, 23 maja br. na scenie sali widowiskowej „Koronka” mieszczącej się przy bobowskim rynku specjalnie dla swych mam zaprezentowali się uczniowie „zerówki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bobowej. Występ został przygotowany z okazji zbliżającego się święta – Dnia Matki.

Jak co roku w maju organizujemy uroczystość klasową jaką jest Dzień Matki – mówi Maria Ziomek, wychowawczyni klasy „O”. – Dzieci poprzez deklamowane wiersze, wykonywane piosenki a także drobne prezenciki chcą podziękować swym mamom, za trud jakie wkładają w ich wychowanie i nauczanie. Myślę, że wszystkim występ małych aktorów bardzo się podobał ponieważ to co zaprezentowały to nie było na poziomie pięcio-, szcześcio-, a nawet siedmioletnich dzieci ale starszych, bowiem niektóre z wierszy były bardzo długie. Takie zresztą były komentarze gości tuż po występie. U niektórych mam, zauważyłam nawet łzę wzruszenia czyli na pewno występ chwytał za serce. Spore brawa zebrał wykonany taniec hiszpański i piosenka zespołu Pectus Barcelona. Pomimo, iż mamy go znały to ten specjalny występ tylko dla nich bardzo się podobał. Pan Burmistrz, składając życzenia wszystkim mamom, zażartował, że nasz Mini-Pectus z Bobowej był w niektórych momentach był nawet lepszy niż oryginalnie. Cieszę się, że tak wiele mam odpowiedziało na nasze zaproszenie. Dziękuję gościom m.in. burmistrzowi Wacławowi Ligęzie, dyrektor CKiP Gminy Bobowa Beacie Król a także wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej Danucie Tarasek za obecność i podniesienie rangi tej naszej małej klasowej uroczystości.

Gdy program aorystyczny dobiegł końca, wszyscy uczniowie klasy „zero” złożyli swoim mamom życzenia oraz drobne prezenciki-niespodzianki. Zaś później przyszedł czas na integracje przy poczęstunku.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej, której sponsorem jest firma Libropol z Siedlisk.

fot. J.Kieroński