Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 03 sierpnia 2021

II Zimowy Przegląd Gitarowy w Bobowej (TV)

05.03.2018 || Kategorie: Bobowa, Kultura || Autor: Jacek Kieroński

Przez dwa dni – 12 i 13 lutego br. miasto Bobowa stało się gitarową stolicą południowej Polski. Wszystko za sprawą odbywającego się w Bobowej II Zimowego Przeglądu Gitarowego, który przyciągnął młodych artystów z aż czterech województw: małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego oraz dolnośląskiego.

Organizatorem wydarzenia była Szkoła Muzyczna I st. w Bobowej na czele z nauczycielem Damianem Króle, który bezpośrednio był zaangażowany w przeprowadzenie II Zimowego Przeglądu Gitarowego.

Przegląd to nie tylko konkurs gry na gitarze ale również warsztaty sceniczne pt. „Techniki aktorskie przydatne muzykowi” poprowadzone przez Annę Siek, wykład Piotra Aleksandra Nowaka pt. „Tradycyjne struny” oraz spotkanie z lutnikami  Piotrem i Pawłem Kowalcze. Ponadto uczestnicy wydarzenia mogli podziwiać wystawę instrumentów dawnych oraz instrumentów i akcesoriów gitarowych sklepu QUENA z Lublina, który był sponsorem nagród.

Uczestnikami konkursu organizowanego w ramach przeglądu mogą być uczniowie publicznych i niepublicznych szkół muzycznych I stopnia, uczniowie ognisk muzycznych oraz uczniowie korzystający z innych form kształcenia. Uczestnicy przeglądu zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe do lat 12 (urodzeni po 13 lutego 2006 r.) oraz do lat 18 (urodzeni po 13 lutego 2000 r.). Każdy z uczestników miał za zadanie wykonać z pamięci co najmniej dwa utwory o zróżnicowanym
charakterze. Przesłuchania były jednoetapowe i były otwarte dla publiczności. Oceny prezentacji uczestników dokonała komisja jury złożona ze wszystkich nauczycieli, którzy zgłosili uczniów do przeglądu.

Dwu dniowy przegląd gitarowy zakończył 13 lutego o godzinie 17:30 koncert finałowy połączony z ogłoszeniem wyników i wręczeniem nagród. Wisienką na torcie był występ światowej sławy duetu wykonujący muzykę dawną – LUTE DUO czyli Anna Kowalska i Anton Birula. Nagrodą Grand Prix była gitara klasyczna lub akustyczna z możliwością wyboru przez laureata.

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

fot.: Jacek Kieroński