Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Bobowa: pożar domu na ulicy Węgierskiej (TV)

18.03.2018 || Kategorie: Bobowa, Straż pożarna || Autor: Jacek Kieroński

Dzisiaj (tj. 18 marca br.) kilkanaście minut po godzinie 8 doszło do pożaru w budynku mieszkalnym przy ulicy Węgierskiej w Bobowej (na przeciwko remizy OSP Bobowa). Na miejscu zdarzenia pracowało pięć zastępów strażackich. Zamieszkującej w domu starszej kobiecie na szczęście nic się nie stało.

– O godzinie 8:15 otrzymaliśmy informację, iż z budynku mieszkalnego przy ulicy Węgierskiej w Bobowej wydobywają się płomienie – mówi dyżurny PSP Gorlice. – Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Gorlice, miejscową OSP Bobowa, OSP Jankowa oraz w trakcie działań OSP Szalowa. W budynku przebywała starsza kobieta, która opuściła dom przed przybyciem strażaków. Wyprowadziła ją osoba postronna. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było pozostawienie palącej się świeczki w jednym z pomieszczeń. Spaleniu uległo pomieszczenie, w którym była świeczka oraz część powały ponieważ budynek był drewniany z częścią murowaną.

Działania strażaków trwały blisko trzy godziny. Ze względu na prowadzoną akcję ratunkowo-gaśniczą samochody strażackie zajęły jeden pas ruchu drogi wojewódzkiej.