Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

17 strażaków interweniowało przy rozszczelnionej instalacji C.O.

06.03.2018 || Kategorie: Straż pożarna, Wilczyska || Autor: Mateusz Książkiewicz

Wczorajszego wieczoru (tj. 05 marca 2018 roku) strażacy z OSP Bobowa, OSP Wilczyska oraz JRG Gorlice zostali zaalarmowani do zdarzenia w Wilczyskach. Zagrożenie wydawało się spore, ponieważ zgodnie ze zgłoszeniem w budynku jednorodzinnym miało dojść do wybuchu pieca kaflowego.

O szczegółach tej akcji powiedział naszemu portalowi mł. bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach: – Zgłoszenie o zdarzeniu otrzymaliśmy o godzinie 20:50. Działania 17 strażaków z trzech zastępów zajęły godzinę i szesnaście minut, obecna była także policja. Przypuszczalną przyczyną było zagotowanie wody w piecu przez właściciela czyli na skutek nieprawidłowej eksploatacji urządzenia grzewczego.

– Po przybyciu na miejsce zastano rozszczelniony układ centralnego ogrzewania – kontynuuje rzecznik prasowy gorlickiej komendy PSP. – W piecu temperatura wynosiła około 130 st. Celsjusza. W pomieszczeniu kotłowni rozlana była woda oraz duża ilości pary wodnej. Jako pierwsi na miejsce dotarli druhowie z OSP Bobowa i OSP Wilczyska, którzy zabezpieczyli miejsce działania oraz odłączyli prąd. Następnie wygaszono piec i dokonano przewietrzenia kotłowni.