Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Ochotnicy z gminy Bobowa doposażeni ze środków Funduszu Sprawiedliwości. Spotkanie noworoczne strażaków w Jankowej (TV)

18.01.2018 || Kategorie: Gmina Bobowa, Straż pożarna || Autor: Mateusz Książkiewicz

Jak co roku w remizie OSP Jankowa odbyło się spotkanie noworoczno-opłatkowe braci strażackiej jednostek z terenu gminy i miasta Bobowa. Wydarzenie to było okazją do uroczystego przekazania sprzętu ratowniczego zakupionego dla druhów strażaków ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Pod wieczór, 6 stycznia br. do Jankowej przybyli nie tylko ochotnicy ale również goście w osobach: poseł na Sejm RP Barbary Bartuś, Komendanta Powiatowego PSP bryg. Krzysztofa Gładysza, członka Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Krakowie dh Przemysława Wszołka, wiceprezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gorlicach dh Tomasza Taraska. Gospodarzem a zarazem organizatorem spotkania noworoczno-opłatkowego był burmistrz Bobowej Wacław Ligęza. W spotkaniu uczestniczył również duszpasterz druhów gminy Bobowa ks. Piotr Pośliński, na co dzień proboszcz parafii w Jankowej.

Nim połamano się opłatkiem oraz złożono sobie życzenia, dokonano wręczenia sprzętu ratowniczego, który uzupełni posiadane przez jednostki straży pożarnej wyposażenie. Dzięki środkom pochodzącym z Funduszu Sprawiedliwości pozostającego w dyspozycji Ministerstwa Sprawiedliwości do każdej z jednostek OSP z terenu gminy i miasta Bobowa trafiła torba medyczna, deska ortopedyczna, szyny kramera oraz zestaw opatrunków hydrożelowych.

Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji, zrealizowanej dzięki naszemu sponsorowi OSTOJA Hotel i Restauracja w Bobowej.

fot. Mateusz Książkiewicz