Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 03 sierpnia 2021
Spotkanie opłatkowe przedszkola w Bobowej zorganziowane w sali Koronka

Spotkań jasełkowych nadszedł czas. Bobowskie przedszkolaki w Koronce (TV)

17.12.2017 || Kategorie: Edukacja, Tradycja || Autor: Jacek Kieroński

W miniony piątek, 15 grudnia br. w sali widowiskowej „Koronka” przy bobowskim rynku odbyło się spotkanie opłatkowe dzieci z przedszkola w Bobowej wraz z rodzicami. Wyjątkowe spotkanie poprzedzające Święta Bożego Narodzenia uświetnił występ przedszkolaków oraz kolędowanie ze starszymi kolegami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

W piątkowym wydarzeniu udział wzięli także goście w osobach m.in.: dyrektora Szkoły Podstawowej w Bobowej Adama Urbanka, ks. dr Mariana Chełmeckiego proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej, sekretarz Urzędu Gminy Zdzisławy Iwaniec, dyrektor CKiP Gminy Bobowa Beaty Król jak również siostry zakonnej, która uczy dzieci – s. Rozalii.

Przed tak zacną publicznością zaprezentowała się grupa piąta przedszkola w Bobowej, licząca dwadzieścia troje dzieci w wieku 5-6 lat pod opieką Marii Ziomek. Mali artyści zaprosili wszystkich obecnych aby się przenieśli 2000 lat wstecz do Betlejem, gdzie narodził się Chrystus.

– Po raz pierwszy takie spotkanie opłatkowe z rodzicami odbyło się w budynku CKiP Gminy Bobowa „Koronka”, dzięki uprzejmości Pana Burmistrza oraz Pani Dyrektor – mówi Maria Ziomek, wychowawca grupy a zarazem inicjatorka wydarzenia. – Chcieliśmy aby tak jak cała rodzina zasiada przy jednym stole nakrytym świątecznym obrusem, tak i nasza przedszkolna społeczność spotkała się przy wspólnym stole i udało nam się to. W spotkaniu wzięło udział około 60 osób razem z dziećmi. Pragnę podkreślić ogromną rolę rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego spotkania. Były to nie tylko prace związane z przygotowaniem przepięknej scenografii ale również nakryciem stołów, przygotowaniu poczęstunku. Niespodzianką naszego spotkania było kolędowanie, które wzbogaciła gra oraz śpiew uczniów z bobowskiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących, a byli to: Alina Maciaszek, Weronika Motyka i Dominik Żarnowski. Przy wykonywanej Kolędzie dla nieobecnych, do której muzykę i słowa ułożył Zbigniew Preisner u wielu osób widziałam łzę wzruszenia. Mam nadzieję, że nasze wspólne spotkanie opłatkowe wszystkim się podobało.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów występów najmłodszych jak i tych ciut starszych artystów. Sponsorem relacji jest Hotel i Restauracja OSTOJA w Bobowej.

fot: Jacek Kieroński