Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bp. Jeż nagrodził Antoniego Durlaka medalem Dei Regno Servire

Autor: Dominik Gębarowski
W minioną niedzielę (tj. 26 listopada br.) biskup ordynariusz Diecezji Tarnowskiej Andrzej Jeż w tarnowskiej katedrze wręczył podczas uroczystości Chrystusa Króla medale Dei Regno Servire za zasługi w dziale budowania królestwa Bożego w Diecezji Tarnowskiej. Wśród nagrodzonych znalazł się bobowianin Antoni Durlak.

Medale DEI REGNO SERVIRE nadaje Biskup Tarnowski za zasługi dla Diecezji Tarnowskiej – za aktywny udział w życiu religijnym, duszpasterskim, katechetycznym i kulturalnym, ze szczególnym uwzględnieniem działalności charytatywnej. Medal może być przyznany osobom fizycznym – świeckim i konsekrowanym, a także instytucjom i osobom prawnym. Warunkiem otrzymania medalu jest nienaganne życie religijne i moralne.

W tym roku biskup przyznał 76 medali, jeden z nich trafił do Antoniego Durlaka z parafii Wszystkich Świętych w Bobowej. Pan Antoni jest nadzwyczajnym szafarzem Komunii świętej, zelatorem Róży Różańcowej, należy do parafialnej Rady Duszpasterskiej a także parafialnego oddziału Caritas i Chóru Parafialnego.

źródło: Diecezja Tarnowska / własne
fot. Grzegorz Golec / RDN

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy