Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 03 sierpnia 2021

Powiatowy Konkurs Recytatorsko – Teatralny z mocnym akcentem bobowskiego ogólniaka (TV)

15.03.2017 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Powiat || Autor: Jacek Kieroński

„Szkolny Teatr Profilaktyczny” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej został laureatem pierwszej nagrody podczas XVII edycji Powiatowego Konkursu Recytatorsko – Teatralnego im. Jana Pawła II. Konkurs odbył się 2 marca w Gorlickim Centrum Kultury.

Uczniowie przygotowywali się do wystawienia spektaklu przez 4 miesiące. Na teatralny warsztat zostało wzięte dzieło Sienkiewicz „Szkice węglem”. Grupa Teatralna „Teatr Mundi” z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Gorlicach natomiast zdecydowała się odegrać „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu dali widzą wspólny występ muzyczny, gdzie pokazali również swoje talenty w grze na instrumentach jak i śpiewie. Zmagania uczestników konkursu oceniała komisja w składzie:  Stanisław Bystrowicz, Teresa Klimek, Jerzy Nalepka. Po długich naradach jury wydało następujący werdykt:

– I miejsce dla Szkolnego Teatru Profilaktycznego z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej za przedstawienie „Szkice węglem” H. Sienkiewicz. Pod opieką: Małgorzaty Grygiel i Anny Kamień
– II miejsce dla Teatru „Mundi” z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorlicach spektakl „Wesele”S. Wyspiański. Opiekun: Adam Niziołek.

Tytuł „Najlepszej Aktorki” otrzymała Aneta Magiera, oraz „Najlepszego Aktora” Bartłomiej Nika – oboje reprezentujący Szkolny Teatr Profilaktyczny z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej. Był to już szósty raz kiedy bobowski ogólniak odnosi zwycięstwo w tym konkursie. Serdecznie Gratulujemy!

Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

Fot: Jacek Kieroński