Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

Wymuszenie w Wilczyskach

26.01.2017 || Kategorie: Policja, Wilczyska, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Bez poważniejszych następstw zakończyła się dzisiejsza kolizja dwóch pojazdów, do której doszło na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 981 z drogą powiatową w kierunku Korzennej w miejscowości Wilczyska. Według relacji świadków przyczyną zderzenie było wymuszenie pierwszeństwa pojazdu przez kierującego Peugeotem.

Do zdarzenia doszło kilka minut przed godziną 14. Ponieważ w zgłoszeniu ujęto, że jest to wypadek, do Wilczysk oprócz policji skierowano straż pożarną i to w sile aż czterech zastępów (OSP Bobowa, OSP Wilczyska oraz dwa JRG Gorlice). Strażacy po rozpoznaniu stwierdzili jednak, że żadna z podróżujących samochodami osób nie uskarża się na żadne bóle.

Według relacji świadków kierująca peugeotem jadąc od Korzennej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu mercedesowi, którym podróżował w kierunku Grybowa mieszkaniec Jankowej. Na szczęście nikt prócz rozbitych samochodów nie ucierpiał. Kierowcy byli trzeźwi.

Na miejscu pracowali policjanci z komisariatu w Bobowej oraz druhowie z Wilczysk i Bobowej, którzy zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia.

fot. Jakub Oślizło