Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Pasowanie w bobowskiej Szkole Muzycznej (TV)

11.11.2016 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Kultura, Szkoła Muzyczna || Autor: Justyna Duda

Sześćdziesięciu dwóch uczniów uzyskało w dniu 25 października br. pełnoprawny status ucznia Szkoły Muzycznej I st. w Bobowej. Pasowania udekorowanym smyczkiem dokonał dyrektor placówki Robert Gryzik.

Uroczystość ślubowania podziwiała pełna sala rodziców oraz zaproszeni gości, wśród których znalazł się m.in. w imieniu burmistrza Bobowej przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś oraz radny Powiatu Gorlickiego Adam Urbanek, pełniący podwójną funkcję: samorządowca a zarazem dziadka.

– Serce rośnie patrząc na liczbę uczniów, która w Szkole Muzycznej I stopnia w Bobowej wynosi około 180 małych artystów – mówił podczas wydarzenia Stanisław Tabiś, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. – Z wielką przyjemnością przyjmuje każde zaproszenie Pana Dyrektora do tej placówki. Jestem tutaj obecny czy to są koncerty czy ślubowanie jak dzisiaj. Mamy się z czego cieszyć, bo szkoła ma piękny budynek, wysoko wykwalifikowaną kadrę. Możemy czuć satysfakcję i dumę, że aż tyle dzieci tutaj się rozwija. Jako rada miejska będziemy wspierać pana Burmistrza w zakresie decyzji o adaptacji poddasza na kolejne sale lekcyjne.

– W obecnym roku szkolnym 2016/2017 do Szkoły Muzycznej zostało przyjętych 62 uczniów, którzy mieszkają w samej Bobowej, gminie Bobowa oraz gminach ościennych. Bardzo cieszymy się z tego, że nasza szkoła powiększa z roku na rok swój zasięg jeśli chodzi o miejsca skąd pochodzą nasi uczniowie. Mieliśmy bardzo dużo chętnych dzieci na pierwszy rok nauki. Większość z nich zaprezentowała się bardzo dobrze na egzaminie wstępnym. W tym roku otworzyliśmy jako dziesiąty instrument klasę wiolonczeli.

Pasowanie na ucznia podzielono według grup wiekowych, pomiędzy którymi znalazł się czas na przepiękne występy artystyczne. Nad prawidłowym przebiegiem uroczystości czuwała nauczycielka szkoły muzycznej Agata Mika. Wszystkie wykonania pierwszaków znalazły uznanie wśród widowni, czego dowodem były gromkie brawa po każdym z utworów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej.