Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Światłowód Orange Stróżna Gmina Bobowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 31 lipca 2021

Bobowa: pożar piekarni. Akcja w bardzo trudnych warunkach (TV)

25.11.2016 || Kategorie: Bobowa, Straż pożarna || Autor: Mateusz Książkiewicz

Aż 17 zastępów strażackim walczyło z pożarem piekarni przy ulicy Grunwaldzkiej w Bobowej, który został zauważony wczorajszego wieczoru (około godziny 22). Początkowo zgłoszenie dotyczyło pożaru przewodu kominowego, jednak ogień bardzo szybko się rozprzestrzenił na znaczną część poddasza budynku.

Tak jak już informowaliśmy, do zdarzenia przybyła jako pierwsza OSP Bobowa, której druhowie natychmiast poinformowali dyżurnego PSP w Gorlicach o konieczności zadysponowania większych sił i środków. Oprócz trzech zastępów JRG Gorlice (w tym podnośnik hydrauliczny),  jednostek OSP z terenu gminy Bobowa i Łużna, do akcji gaśniczej skierowano cysternę oraz podnośnik hydrauliczny z JRG 1 w Nowym Sączu a także kontener ochrony dróg oddechowych z PSP w Tarnowie.

– O godzinie 22:06 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze piekarni w miejscowości Bobowej – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. – Na miejsce zostały zadysponowane najbliższe jednostki OSP, JRG Gorlice oraz grupa operacyjna z Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożarem jest objęta część poddasza. W zgłoszeniu była początkowo informacja, że jest to pożar przewodu kominowego. Ogień jednak szybki zaczął się rozprzestrzeniać. Akcję utrudniała wysoka temperatura oraz zadymienie. W tej chwili trwa akcja dogaszania. Prowadzimy działania zarówno podając prądy wewnętrzne jak i zewnętrzne. Skuteczne gaszenia ułatwiają nam dwa podnośniki hydrauliczne. Na miejsce pożaru zadysponowaliśmy kontener ochrony dróg oddechowych ponieważ ratownicy pracują wewnątrz przez co występuje zwiększone zużycie aparatów powietrznych. Obecnie prowadzimy ewakuacja mienia tj. wypieków na co uzyskaliśmy zgodę właścicieli. Nastąpiło także odcięcie źródło prądu i gazu aby strażacy pracowali w bezpiecznych warunkach. Ogień mamy pod kontrolą, a źródło pożaru ustaliliśmy dzięki kamerze termowizyjnej. Na tą chwilę za wcześnie by mówić o przyczynie powstania ognia. 

Ze względu na trudny charakter akcji do Bobowej przybył komendant powiatowy st. bryg. Dariusz Grygowicz oraz jego zastępca mł. bryg. Bohdan Białoń. W trakcie prowadzonych działań, ucierpiał jeden ze strażaków.

Obejrzyj film z pożaru piekarni w miejscowości Bobowa.