Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 31 lipca 2021

Koncert Papieski w Dębicy z udziałem bobowskich artystów (TV)

28.10.2016 || Kategorie: Edukacja, Kultura, Małopolska, Region || Autor: Dominik Gębarowski

Gromkimi brawami zakończył się Koncert Papieski Ora Et Labora jaki mogli wysłuchać mieszkańcy Dębicy, w niedzielę 16 października. Wykonawcami kompozycji współczesnych, utworów Mozarta w tym „Exsultate Jubilate” oraz „Historycznych Pieśni Sakralnych” były m.in. solistki Urszula Rojek i Alicja Płonka, chór GAUDE z Grybowa, Orkiestra Dęta przy OSP Siedliska oraz młodzież z Bobowej.

Organizatorem koncertów w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej oraz Kościele Świętego Ducha była Akademia ARS VITALIS przy patronacie Województwa Małopolskiego, Gminy Grybów oraz Gminy Bobowa.

 – Koncert Papieski Ora Et Labora odbył się w ramach działalności stowarzyszenia Akademia Ars Vitalis, którego założycielką jest Pani Urszula Rojek śpiewaczka operowa z Wiednia – mówiła tuż po koncercie Barbara Kowalska, prowadząca wydarzenie. – Koncert poświęcony został papieżowi, jako że to jest nasz Święty, któremu zawdzięczamy bardzo wiele i którego niedzielę papieską obchodziliśmy tydzień temu. W koncercie wzięły udział miedzy innymi dzieci biorące udział w projekcie edukacyjno-artystycznym prowadzonym przez Alicję Płonkę oraz Urszulę Rojek. Wystąpił również Chór GAUDE z Grybowa, Orkiestra Dęta z Siedlisk, uczniowie Pani Alicji Płonki oraz uczniowie Szkoły Muzycznej II st. z Tarnowa. W koncercie zaprezentowały się także dzieci przedszkolne z Dębicy, które powiedziały nam przepiękne wiersze o Świętym Janie Pawle II. Wykonane przez nas utwory również były związane z tą postacią, bowiem wybraliśmy na słowo wiążące List Apostolski Jana Pawła II do Artystów. Wybraliśmy wypowiedzi Świętego Papieża jak również odpowiedzi aktorów, artystów na słowa listu. Myślę, że dzięki temu rzeczywiście koncert był odpowiedzią na pytanie dlaczego Jan Paweł II i dlaczego Koncert Papieski.

Wideoreportaż z koncertu:

Zapis filmowy z całego koncertu:

fot. Mateusz Książkiewicz