Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 31 lipca 2021

Bobowski Klub Honorowych Dawców Krwi rośnie w siłę. Ostatnia akcja to ponad 12 litrów! (TV)

06.10.2016 || Kategorie: Bobowa, Społeczeństwo, Zdrowie || Autor: Mateusz Książkiewicz

W sobotę, 24 września br. klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy Urzędzie Miejskim w Bobowej zorganizował drugą w tym roku, a szóstą od powstania klubu akcję oddawania krwi. Chęć podzielenia się cząstką siebie zgłosiło 31 osób. Po przeprowadzonych badaniach lekarskich, zakwalifikowanych zostało 28, od których pobrano łącznie 12,5 litra krwi.

Wszystkich cieszy bardzo fakt, że do klubu tylko w tym roku dołączyło 19 osób z czego 6 podczas minionej akcji. Wśród nich są osoby młode, gotowe do dzielenia się tak ważną dla innych potrzebujących cząstką siebie jaką jest krew. Członkowie bobowskiego klubu HDK są mieszkańcami nie tylko gminy Bobowa ale również miejscowości takich jak m.in. Biesna, Ropica Polska, Moszczenica czy Gorlice.

Podczas sobotniej zbiórki przeprowadzonej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa w Krakowie Oddział w Gorlicach zebrano 12,5 litra. Każdy z uczestników otrzymał słodki upominek. Przypomnijmy początkiem obecnego roku, 10 stycznia również przeprowadzono zbiórkę, wtedy to pobrani 16,5 litra krwi od 37 osób.

– Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za propagowanie idei honorowego oddawania krwi, a szczególne słowa podziękowania kierujemy do osób z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Krakowie Oddział w Gorlicach za sprawne i życzliwe przeprowadzenie zbiórki – powiedział naszemu portalowi Tomasz Kiełabasa, prezes klubu HDK PCK przy UM w Bobowej.

Zapraszamy do obejrzenia wideo-relacji z akcji oddawania krwi.

fot. Dominik Gębarowski