Bobowa wygrywa z Racławicami w eliminacjach do Pucharu Polski

W niedzielne popołudnie (17 lipca br.) na stadionie w Racławicach odbył się mecz eliminacyjny do Pucharu Polski pomiędzy KS Bobowa a LKS Racławice, w którym padło aż 7 goli. Dla bobowskiego zespołu bramki strzelali kolejno: Rafał Kudryk, Krystian Gucwa, Maksymilian Obrzut, Sebastian Pawlak.

Faworytem meczu była Bobowa, jednak to Racławice wyszły jako pierwsze na prowadzenie po bramce Łukasza Nigbora, który wykorzystał błąd obrony gości. Bobowscy piłkarze przejęli z czasem inicjatywę jednak nie potrafili znaleźć sposobu na drużynę gospodarzy. W rezultacie, pod koniec pierwszej połowy stracili kolejnego gola.

Druga połowa mogła zacząć się tak samo jak pierwsza, czyli szybką bramką LKS Racławice jednak bramkarz naszego KS-u – Mateusz Gucwa wybronił bardzo mocny strzał z 16 metra a później dobitkę. Dopiero po 70 minucie spotkania zawodnicy KS Bobowa wzięli się za odrabianie strat. Dwadzieścia ostatnich minut zagrali naprawdę na bardzo wysokim poziomie, strzelając aż 4 gole. W 90 minucie sędzia główny po kontrowersyjnej sytuacji podyktował rzut karny dla Racławic, który został zamieniony przez gospodarzy na bramkę. Mimo to KS Bobowa zwyciężyła w pierwszym meczu eliminacji do Pucharu Polski 3:4.

Kolejne pucharowe spotkanie Bobowianie rozegrają dzisiaj (24 lipca br.) o godzinie 17.00 na stadionie w Szymbarku.