Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Zderzenie pod Biedronką. Strażacy musieli uwalniać pasażerkę golfa!

27.06.2016 || Kategorie: Bobowa, Policja, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Wczoraj (26 czerwca br.) kilkanaście minut po godzinie 15, na drodze wojewódzkiej nr 981 w miejscowości Bobowa, przy skrzyżowaniu z ulicą Topolową doszło do poważnego zderzenia dwóch pojazdów: Mercedesa typu bus z osobowym Volkswagenem. Aby uwolnić zakleszczona pasażerkę Golfa niezbędna okazała się interwencja straży.

– Około godziny 15.20 w rejonie skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej z Topolową doszło do zderzenia dwóch samochodów – mówi asp. Karolina Gurba p.o. rzecznika prasowego KPP w Gorlicach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Golfem (mieszkaniec Bobowej) nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go samochodu aby uniknąć zderzenia z nim zjechał na lewy pas ruchu, gdzie doprowadził do zderzenia z Mercedesem, którym kierował mieszkaniec Szalowej. Kierowcy byli trzeźwi, sprawcę ukarano mandatem karnym.

Przy zdarzeniu pracowały dwie załogi ratownictwa medycznego, policjanci oraz trzy zastępy strażaków (2 JRG Gorlice – 6 ratowników oraz OSP Bobowa – 6 ratowników). O działaniach strażaków mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach: – Po przyjeździe na miejsce zdarzenia, strażacy zastali dwa samochody, Mercedes Vito oraz Volkswagen Golf, które uległy wypadkowi drogowemu. Pojazdu znajdowały się poza jezdnią, na utwardzonym placu w pobliżu sklepu spożywczego. Wewnątrz Golfa znajdowała się pasażerka, która w wyniku doznanych obrażeń nie była wstanie samodzielnie wydostać się z pojazdu. Pozostałe osoby samodzielnie opuściły samochodu. Po przeprowadzeniu rozpoznania strażacy podjęli decyzję o użyciu sprzętu hydraulicznego celem umożliwienia wydostania jednej z pasażerek na desce ortopedycznej.

W wyniku zderzenia pojazdów obrażenia odniosły trzy osoby, wszystkie zostały zabrane do szpitala. Jak się dowiadujemy wszyscy poszkodowani mieli jedynie drobne potłuczenia, zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję.

fot. Łukasz Kieroński