Walka zakończona porażką. KS Bobowa przegrywa w Uściu Gorlickim

Autor: Łukasz Kieroński
Wczoraj (tj. 26 maja br.) zawodnicy Klubu Sportowego Bobowa zawitali na stadion LKS Uście Gorlickie. Po zaciętej walce, gospodarze pokonali bobowskich piłkarzy wynikiem 2:0.

W czwartkowym składzie KS Bobowa brakowało kilku podstawowych zawodników, co niestety wpłynęło na współpracę ekipy. Gra Uścia Gorlickiego była bardzo agresywna, gospodarze zaliczyli kilka niebezpiecznych fauli. Przykładem tego, może być sytuacja z 20 minuty kiedy to Tomasz Matuszyk, piłkarz LKS Uście Gorlickie ewidentnie nadepnął na twarz leżącego Krzysztofa Olszewskiego z KS Bobowa. Widoczne ślady na twarzy oraz krew na zawodniku miejscowych wcale nie ruszyła sumienia piłkarza z Uścia ani sędziego, który wyciągnął tylko żółtą kartkę. Decyzja była o tyle niezrozumiałą, że zawodnik nie widział swojej winy.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 32 minucie z rzutu rożnego. I był to gol dla Uścia Gorlickiego, strzelony głową przez Daniela Pyrdoła. Parę minut później sytuacje do wyrównania miał Marek Magiera, jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Niewykorzystana szansa zemściła się w 49 minucie, kiedy to Kamil Dudka ustalił wynik na 2:0, korzystając ze złego podania Dawida Gerlaka.

Już w najbliższą niedziele o godzinie 18.00 na stadionie w Bobowej seniorzy rozegrają kolejny mecz. Tym razem, ich przeciwnikiem będzie LKS Wójtowa.