Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wiosna zbiera żniwo. Zginął 25-letni motocyklista

Autor: Łukasz Augustyn
Dziś, kilkanaście minut po godzinie 14 w Gorlicach przy ul. Bieckiej, na drodze krajowej DK 28 w pobliżu (zakładu Severt) doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem motocykla oraz samochodu osobowego.

Jak wynika z relacji świadków, 25-letni mieszkaniec Kwiatonowic jadąc od Biecza motocyklem marki Suzuki został śmiertelnie potrącony przez Opla, którym podróżował 47-letni mężczyzna. Kierujący samochodem osobowym, chcąc włączyć się do ruchu nie zauważył motocyklisty nadjeżdżającego zza skręcającej w ulicę Przemysłową ciężarówki.

Niestety kierujący motocyklem pomimo akcji resuscytacyjnej nie przeżył. Mężczyzna z Opla nie doznał natomiast obrażeń. Na miejscu zdarzenia pracowały jednostki JRG PSP w Gorlicach, policja, zespół pogotowia ratunkowego, grupa dochodzeniowo śledcza oraz prokurator.

O godz. 14:13 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego Państwowej straży Pożarnej w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego z motocyklem na drodze krajowej nr 28 tj. ulicy Bieckiej – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. – Po przyjeździe strażaków na miejsce zdarzenia motocykliście była udzielana pierwsza pomoc, jak również resuscytacja. Mężczyzna był nieprzytomny, kierowca samochodu nie odniósł obrażeń. Prawdopodobną przyczyną wypadku było zajechanie drogi przez kierującego samochodem osobowym przez co doszło do zderzenia czołowo-bocznego. Pomimo resuscytacji lekarz z zespołu ratowniczego, który przybył na miejsce stwierdził zgon mężczyzny, który poruszał się motocyklem. Kierowca motocykla miał prawdopodobnie 25 lat i był mieszkańcem powiatu gorlickiego. Na miejscu pracuje policja, grupa dochodzeniowo śledcza oraz prokurator.

Ruch na drodze krajowej w chwili zdarzenia oraz prowadzonych czynności był utrudniony. Policja kierowała na objazdy wytyczone drogą techniczną oraz jednym z pasów drogi krajowej.

Zwracamy się do wszystkich użytkowników dróg publicznych z apelem o ostrożną i bezpieczną jazdę. Kierując samochodem, zerkajmy w lusterka, miejmy także oczy „dookoła głowy” aby dostrzec motocyklistów, którzy w starciu z pojazdem osobowym mają znacznie mniejsze szanse. Panująca pogoda sprzyja motocyklowym przejażdżkom, widać to najlepiej na drogach podczas wiosennych weekendów.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy