Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Środa, 20 października 2021

Sportowe emocje na Gimnazjadzie dziewcząt

23.02.2016 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Piłka siatkowa, Sport || Autor: Jacek Kieroński

Kilka dni temu, 18 lutego br. na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyła się Powiatowa Gimnazjada w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach udział wzięło osiem zespołów.

Każdego roku szkoły z terenu całego powiatu rywalizują, aby wyłonić zespół, który będzie reprezentował Powiat Gorlicki na szczeblu rejonowym. Poprzedni etap zawodów wygrały uczennice z gimnazjum w Bobowej. Z tej okazji dostały one przywilej zaproszenia do naszego miasta najlepszych drużyn z powiatu.

Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. W meczu finałowym dziewczęta z Bobowej zajęły 2 miejsce, przegrywając rywalizację z uczennicami gorlickiego gimnazjum. Kolejne miejsca przypadły gimnazjalistkom z Szymbarku, Biecza (1), Ropy, Łużnej, Brunar i Moszczenicy.

Chociaż walka w naszej grupie była bardzo wyrównana, a gimnazjalistki walczyły bardzo dzielnie, to jednak w lepszej dyspozycji okazało się być Gimnazjum z Gorlic. Przegrana pozbawiła jednak drużynę z Bobowej możliwości uczestniczenia w mistrzostwach rejonu małopolskiego.

Podczas turnieju nie brakowało ciekawych sytuacji oraz zwrotów akcji. Każda z drużyn walczyła bardzo ambitnie o zajęcie pierwszego miejsca. Drugie miejsce dla bobowskiego gimnazjum to dobry wynik.

fot. Dominik Gębarowski