Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 19 września 2021

Noworoczne granie i śpiewanie w Siedliskach (TV)

05.01.2016 || Kategorie: Kultura, Siedliska, Społeczeństwo || Autor: Łukasz Augustyn

W minioną niedzielę 3 stycznia w Zespole Szkół w Siedliskach odbył się koncert świąteczny w wykonaniu Orkiestry Dętej działającej przy OSP Siedliska oraz teatrzyku Marionetka.

Wspólne kolędowanie stało się tradycją. Zawsze w pierwszą niedzielę nowego roku Orkiestra Dęta z Siedlisk organizuje noworoczne spotkanie jasełkowe, podczas którego dzieci ze szkolnego teatru Marionetka wystawiają dla mieszkańców Siedlisk jasełka, natomiast członkowie orkiestry serwują przybyłym muzyczną ucztę w postaci kolęd oraz znanych i lubianych przebojów. Co roku na zakończenie koncertu usłyszeć możemy znane wszystkim utwory z radia w aranżacji orkiestry.

Wzorem lat ubiegłych na tak wyjątkowej uroczystości nie mogło zabraknąć gości specjalnych: burmistrza Wacława Ligęzy, sekretarza Zdzisławy Iwaniec, posła na Sejm RP Barbary Bartuś, radnego powiatowego Zygmunta Fryczka, radnych Rady Miejskiej w Bobowej, radnego gminy Łużna Józefa Bogusza, księży oraz mieszkańców. Wszystkim przybyłym bardzo spodobał się program artystyczny, a na koniec artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami oraz drobnymi datkami na rzecz orkiestry.

Swoje uznanie dla działalności orkiestry wyraził burmistrz Bobowej Wacław Ligęza: – Jest to piękna uroczystość odbywająca się co roku. Orkiestra osiąga sukcesy nie tylko w rejonie powiatu gorlickiego ale również na arenie ogólnopolskiej, organizuje również wyjazdy za granicę. Nie można żyć tylko inwestycjami, potrzeba także coś dla ducha. Tak właśnie się dzieje dzięki orkiestrze z Siedlisk. 

Orkiestra z Siedlisk jest bardzo podziwiana nie tylko przez mieszkańców Siedlisk i gminy Bobowa, ale też poza gminą. Myślę, że kiedyś przyjdzie czas, że poza granicami Polski też będzie doceniana – komentuje Barbara Bartuś. – Bardzo się cieszę, że tyle młodych osób zasiada w tej orkiestrze, także ma ona wielką przyszłość przed sobą. Z wielką przyjemnością tutaj przyjechałam i cieszę się, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu. 

 Zapraszamy do obejrzenia wideo-relacji.