Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Środa, 20 października 2021

Trzy godziny zablokowany ruch na DW nr 977 po zderzeniu dwóch pojazdów

29.12.2015 || Kategorie: Policja, Region, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzisiaj około godziny 12.00 na drodze wojewódzkiej nr 977 (Tarnów-Konieczna) nieopodal granicy Zborowic z Ciężkowicami doszło do poważnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem Citroena Jumpera oraz Volkswagena Tourana.

Na miejsce zdarzenia zostały skierowane trzy zastępy straży pożarnej: OSP Zborowice, OSP Ciężkowice oraz PSP posterunek czasowy w Siedliskach. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz posypania sorbentem płynów które wyciekły na jezdnię.

Pojazdami, które brały udział w kolizji podróżowały cztery osoby, trzy z nich zabrano do szpitala. Ze wstępnych informacji wynika, że wszystkie osoby poszkodowane jeszcze dzisiaj opuszczą lub już opuściły szpital. Kierujący byli trzeźwi. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśnia tarnowska policja.

Droga wojewódzka na czas prowadzonych przez służby ratunkowe działań była zablokowana. Samochody osobowe kierowano na objazdy drogą gminną natomiast pojazdy ciężarowe musiały stać na jednym z pasów drogi, tworząc kilkusetmetrowe korki.