Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Spotkanie Wigilijne w Siedliskach (TV)

23.12.2015 || Kategorie: Siedliska, Społeczeństwo, Święta || Autor: Łukasz Augustyn

Pod koniec zeszłego tygodnia (18 grudnia br.) społeczność Zespołu Szkół w Siedliskach zorganizowała jak co roku spotkanie opłatkowe dla seniorów nie tylko z ich własnej miejscowości ale również Biesnej i Sędziszowej.

Dla przybyłych gości seniorów ale również przedstawicieli bobowskiego samorządu młodzież z klas podstawowych i gimnazjalnych wraz z nauczycielami przygotowali specjalny blok artystyczny, podczas którego wystawiony został wyjątkowy spektakl jasełkowy. Widzowie mogli podziwiać świetnie wykonaną scenografią oraz ciekawe stroje. Przedstawienie uzupełniała muzyka w wykonaniu uczniów z ZS w Siedliskach.

Zaproszenie na spotkanie opłatkowe przyjęło około 100 osób. Wśród przybyłych gości nie zabrakło przedstawicieli z Urzędu Miejskiego w Bobowej: burmistrza Wacława Ligęzy, sekretarza Zdzisławy Iwaniec a także radnych: Ewy Truchan i Marii Zarzyckiej oraz sołtysa wsi Siedliska Zdzisław Górka.

– Ważne jest to by takie spotkania wigilijne się odbywały, jest to bowiem podtrzymywanie wielowiekowej tradycji a poza tym przekazywanie tych wszystkich tradycyjnych zachowań i postaw młodemu pokoleniu – mówi burmistrz Wacław Ligęza. – Dzisiaj dyrekcja szkoły wraz z nauczycielami zorganizowali wigilię dla seniorów, dla osób, które z racji swojego wieku zasługują na szacunek i to jest właśnie forma jego okazania. To, że oni mogą tu przyjść i się spotkać jest dla nich niesłychanie ważne, dlatego też staram się zawsze w tych spotkaniach uczestniczyć i z wielką przyjemnością tu przyjeżdżam. 

Po części artystycznej dziewczęta z szkoły podstawowej przebrane za aniołki rozdały wszystkim przybyłym po małej paczuszce słodyczy oraz złożyły życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne. Wszystkich gości zaproszono także na skromny poczęstunek.