Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 18 października 2021

Burmistrz na wojewódzkim opłatku z kard. Dziwiszem, marszałkiem Krupą i wojewodą Pilchem

28.12.2015 || Kategorie: Bobowa, Region, Święta || Autor: Mateusz Książkiewicz

Kilka dni przed wigilią, 21 grudnia br. w gmachu Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie odbył się opłatek Województwa Małopolskiego, który zgromadził wielu znakomitych i zasłużonych dla Małopolski gości. Wśród nich był burmistrz Bobowej Wacław Ligęza.

Wigilijne spotkanie otworzyło przemówienie marszałka województwa Małopolskiego Jacka Krupy: – Mijający rok był rokiem szczególnym, ze względu na 25-lecie samorządu terytorialnego. To reforma, która wyzwoliła energię Polaków, bo wiele dobrego udało się osiągnąć naszym samorządom. W tym roku działania małopolskiego samorządu zostały docenione także przez Komitet Regionów tytułem Europejskiego Regionu Przedsiębiorczości. Nie byłoby jednak tego sukcesu bez naszych wspólnych działań, bez wyjątkowości i pracowitości Małopolan!

Do Krakowa na wspólnie łamanie się opłatkiem przybyli także przedstawiciele samorządów, instytucji społecznych i gospodarczych, uczelni, wojska straży i organizacji kombatanckich. Współgospodarzem spotkania był wojewoda Józef Pilch oraz metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Spotkanie umiliły kolędy w wykonaniu zespołu Big Band z Dobczyc. Tradycyjne światełko betlejemskie w latarniach sygnowanych logiem Małopolski przynieśli natomiast harcerze.

Burmistrza Bobowej zapytaliśmy czego życzył wojewodzie oraz marszałkowi: – Myślę, że każdy wójt czy burmistrz wykazuje tą troskę by nawiązać kontakt oraz starać się jak najwięcej spraw załatwić dla swojego samorządu. Opłatek nie był jednak taką okolicznością by rozmawiać o sprawach gospodarczych czy finansowych. Wspólnie życzyliśmy sobie dobrej współpracy, aby przebiegała ona jak najlepiej. Aby ten trud podejmowany przez administrację rządową w przypadku Pana Wojewody czy samorządową w przypadku Pana Marszałka i innych szczebli samorządowych wypadał jak najlepiej. Od wielu lat na zaproszenie wojewody oraz marszałka spotkamy się pięknym Teatrze im. Słowackiego aby wspólnie się połamać opłatkiem. Świąteczny okres sprzyja temu by emocje opadły a ludzie są życzliwie nastawieni do siebie, czego mogliśmy dzisiaj doświadczyć. To ma ogromny swój wymiar – kończy Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej.