Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Niedziela, 19 września 2021

Młodzież uczciła Święto Niepodległości

11.11.2015 || Kategorie: Bobowa, Edukacja || Autor: Łukasz Augustyn

Wczoraj, 10 listopada 2015 r. w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Wyspiańskiego w Bobowej odbyła się uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości .

Z tej okazji uczniowie klas III bT i uczniowie kl IV bT przygotowali montaż  słowno – muzyczny zatytułowany „Drogi Polski do wolności”, obejmujący historię zmagań Polaków o odzyskanie pełnej niepodległości od czasów rozbiorów, aż do roku 1989 do powstania III RP. W czasie uroczystości wykorzystano prezentację multimedialną dostosowaną tematycznie do treści scenariusza. Akademia odbyła się w poważnym patriotycznym nastroju a uczniowie, którzy wcielili się w aktorów zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Uroczystość została przygotowana pod kierunkiem Ireny Michalik – Mruk nauczycielki historii i Ireny Wojtarowicz –  nauczycielki języka polskiego. Stosowną dekorację przygotowały Janina Maliniak i Maria Gucwa, za co organizatorzy akademii serdecznie dziękują. Młodzież z zainteresowaniem i kulturą wysłuchała części artystycznej.

 „11 listopada to dla nas Polaków, jedna z najważniejszych dat w kalendarzu. Święto narodowe obchodzone jest co roku dla upamiętnienia 11 listopada 1918 roku, kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali montaż słowno-muzyczny pt. „Drogi Polski do wolności”.”- skomentowała Barbara Wołkowicz dyrektor ZSZ Bobowa