Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 18 października 2021

Dni zadumy – Wszystkich Świętych (TV)

01.11.2015 || Kategorie: Bobowa, Święta || Autor: Łukasz Augustyn

Wszystko przemija również i my, aby upamiętnić osoby, które odeszły z tego świata co roku obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny.

Według nauki Kościoła Katolickiego dzisiejszy dzień jest uroczystością tych, którzy są zbawieni i cieszą się wieczną szczęśliwością w niebie. Należą do nich nie tylko kanonizowani i błogosławieni, ale także święci bezimienni – wierni, którzy nigdy nie zostaną wyniesieni na ołtarze, a którym Kościół w sposób szczególny chce w tym dniu oddać hołd.

W tych dniach spotkamy się wielokrotnie na cmentarzu nad grobami naszych bliskich. Wielu z nas będzie podróżować między różnymi miejscami pochówku swych przodków dlatego kierowcy powinni być bardziej ostrożni i cierpliwi. Policjanci prowadzą znaną z innych akcję pod kryptonimem „ZNICZ” pilnując porządku okolic nekropolii a także patrolując główne drogi. Według znanych już statystyk, wielu zmotoryzowanych nadal wsiada za kierownicę na „podwójnym gazie” oraz przekracza prędkość. Dlatego przyłączamy się do apelu Policji: „ Piłeś Nie Jedź!”.

fot. Aneta Bogusz