Jadwiga Wójtowicz kandydat do sejmiku województwa małopolskiego

Popis Magiery w Brunarach, KS Bobowa gromi rywala

Piłkarze z Bobowej ograli LKS Biała Brunary w niedzielnym (4 października b.r.) meczu 8. kolejki gorlickiej A-klasy. Na listę strzelców zapisał się aż czterokrotnie Marek Magiera.

Ciekawy i dynamiczny pojedynek obejrzała garstka kibiców, która pojawiła się na stadionie w Brunarach, zaś w centrum ich uwagi znalazł się napastnik KS Bobowej – Marek Magiera, który strzelił aż cztery gole.

Pierwsze 45 minut pojedynku gospodarze wyraźnie nie radzili sobie z pressingiem i asekuracją w obronie. Najaktywniejszym piłkarzem meczu był niewątpliwie Marek Magiera, który w 20 minucie otworzył wynik spotkania. 10 minut później po sprytnym uderzeniu ten sam zawodnik podwyższył wynik na 2:0.

W drugiej połowie działo się już nie tylko w polu karnym Brunar, ale także Bobowej. Gospodarze przyspieszyli i okazało się, że szczelna do tej pory obrona KS Bobowa ma jednak luki. Gapiostwo defensorów rywali wykorzystał w 48 minucie Łukasz Matuła. Akcja ta dała sygnał gospodarzom do śmielszych ataków. Musieli jednak obejść się smakiem gdyż fenomenalne akcje zaliczył ponownie napastnik naszej drużyny – Marek Magiera, który pokonał bramkarza gospodarzy w 77 i 86 minucie. Ostatecznie KS Bobowa w pełni zasłużenie ograło LKS Biała Brunary wynikiem 4:1 i odniosło tym samym siódme zwycięstwo.

Za tydzień, o punkty będzie nieco trudniej, bowiem Bobowianie zagrają z LKS Uście Gorlickie. – Drużyna z Gorlic ma ogromne możliwości i zawsze jest w świetnej formie. Ale my będziemy grali przed własną publicznością. Szykuje się atrakcyjne widowisko, pełne twardej walki – ocenił bobowski pomocnik.

Żółtą kartkę podczas meczu w Brunarach otrzymał, 4 minuty przed końcem spotkania, Damian Świątański.