Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Sobota, 31 lipca 2021

Mularczyk za kolejarzami, kolejarze za Mularczykiem (TV)

19.10.2015 || Kategorie: Bobowa, Region, Transport || Autor: Łukasz Augustyn

Pod koniec ubiegłego tygodnia Poseł Arkadiusz Mularczyk odbył podróż pociągiem relacji Nowy Sącz-Piwniczna/Piwniczna – Nowy Sącz aby porozmawiać z pasażerami oraz obsługą PKP o planowanej likwidacji aż sześciu linii kolejowych.

Wśród osób, które podróżowały pociągiem byli głównie mieszkańcy gminy Stary Sącz, Rytro, Piwniczna Zdrój i Muszyna. Wszyscy z dużym zdumieniem i wzburzeniem przyjęli informację o likwidacji sześciu linii, którymi na co dzień podróżują do pracy i szkoły. Wielu z nich krytykowało złe godziny połączeń i brak ich synchronizacji z potrzebami mieszkańców dojeżdżających do pracy. Dziesiątki odbytych rozmów przekonały Posła Arkadiusza Mularczyka o potrzebie zaangażowania lokalnych samorządów do rozwiązania tego problemu. W związku z powyższym w najbliższych dniach Poseł wystąpi z prośbą o spotkanie do włodarzy gmin i miast oraz starostw powiatowych leżących na trasie likwidowanych połączeń.  Prośba zostanie skierowana do Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Starosty Nowosądeckiego i Gorlickiego oraz Burmistrza Piwnicznej, Muszyny, Bobowej, Grybowa, Starego Sącza i Wójtów Grybowa i Rytra. Celem spotkania będzie omówienie możliwości wsparcia i pomocy w utrzymaniu tych połączeń kolejowych.

Inicjatywa Posła Mularczyka została zauważona przez Obywatelski Komitet Obrony Połączeń Kolejowych na Sądecczyźnie oraz Związki Zawodowe działające na naszym terenie. Grupy te wyraziły poparcie, w którym czytamy: „Zwracamy się do Was Drodzy Rodacy, którym nie obcy jest los polskich kolei, o udział w wyborach parlamentarnych 25 października 2015 r. i oddanie głosu na Arkadiusza Mularczyka. Pan Poseł jest zaangażowany w protest przeciwko likwidacji połączeń kolejowych na trasie Krynica-Muszyna -Piwniczna-Nowy Sącz- Stróże- Bobowa-Tarnów czynnie uczestnicząc w konferencjach i pikietach, walcząc tym samym o miejsca pracy i możliwość dojazdu podróżnych do pracy i szkoły.”

Warto przypomnieć, że początkiem października poseł wraz z kolejarzami protestował ws. likwidacji sześciu połączeń kolejowych pod budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Więcej informacji znajdą Państwo w wywiadzie, jaki Poseł udzielił naszemu portalowi.