Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

Pracowity weekend dla gorlickiej drogówki

29.09.2015 || Kategorie: Policja, Region || Autor: Łukasz Augustyn

Ostatni weekend był bardzo pracowity dla policjantów z gorlickiej sekcji ruchu drogowego. Odnotowali łącznie siedem kolizji drogowych oraz zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców.

 

Informacja o nietypowej kolizji dotarła do dyżurnego gorlickiej jednostki Policji w ostatnią niedzielę o 12.45. Jak ustalono mieszkaniec powiatu nowosądeckiego kierujący samochodem Skoda Fabia najechał w miejscowości Stawisza na koguta, który wbiegł na jezdnię tuż przed pojazdem. Wskutek zderzenia uszkodzeniu uległ reflektor samochodu. Policjanci o całej sprawie pewnie nigdy by się nie dowiedzieli, gdyby nie brak porozumienia pomiędzy kierowcą, a właścicielem koguta. Ostatecznie interweniujący patrol rozstrzygnął kwestię i ukarał 50 złotowym mandatem właściciela koguta, za brak właściwego nadzoru nad zwierzętami gospodarskimi.

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali w czasie ostatniego weekendu policjanci na terenie powiatu gorlickiego. Niechlubny rekordzista wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu. W ostatni piątek (25.09. Br.) policjanci patrolujący drogi na terenie gminy Ropa zauważyli podejrzanie zachowującego się kierowcę VW Golfa. Kontrola mężczyzny potwierdziła ich przypuszczenia. Mieszkaniec Gródka znajdował się pod działaniem alkoholu. Podane urządzenie wskazało 2,56 promila alkoholu w organizmie mężczyzny.

Tego samego dnia o godzinie 11.50 dyżurny gorlickiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie o samochodzie znajdującym się w rowie w miejscowości Klęczany. Policjanci ruchu drogowego szybko dotarli do kierowcy, który po zdarzeniu uciekł z miejsca. Mężczyzna odmówił poddania się badaniu trzeźwości, w związku z czym pobrano mu krew do badań.

Nietrzeźwego kierującego policjanci zatrzymali także w niedzielne popołudnie. Około godziny 16.00, kontrolując motocyklistę wyczuli od niego woń alkoholu. Okazało się, że w organizmie mężczyzny znajduje się 0,36 promila alkoholu.

Wszystkim ujawnionym nietrzeźwym kierowcom zatrzymano prawa jazdy. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

fot. ilustracyjne