Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Środa, 20 października 2021

Zachowaj bezpieczeństwo nad wodą

28.07.2015 || Kategorie: Bezpieczeństwo, Informacje, Region || Autor: Łukasz Augustyn

Od początku wakacji samorządy oraz służby ratownicze apelują o ostrożność podczas korzystania z akwenów wodnych. Apel ten obowiązuje także na terenie rzeki Biała Tarnowska oraz jej mniejszych dopływów.

Kąpiel jest dozwolona wyłącznie w miejscach oznaczonych jako kąpieliska, są to tereny bezpieczne dla osób z nich korzystających. Poza nimi każdy, kto chce skorzystać z kąpieli wodnej, robi to wyłącznie na własną odpowiedzialność. Przypominamy, że Gmina Bobowa nie posiada miejsc oznaczonych jako kąpieliska! Po zeszłorocznej tragedii w Jankowej (czytaj ARCHIWUM) bobowski samorząd ustawił przy rzece biała tarnowska znaki ostrzegawcze, informujące m.in. o nierównym dnie jak również o progach wodnych.

Pamiętajmy o tym, że każda rzeka, a tym bardziej górska jest niebezpieczna. Niedostateczne umiejętności pływackie lub chęć popisania się nimi przed znajomymi mogą doprowadzić do tragedii. Apelujemy o opiekę nad dziećmi, kiedy zabieramy je nad wodę. Wchodzenie do rzeki pod wpływem alkoholu tez nie jest dobrym rozwiązaniem.

Mając na uwadze bezpieczeństwo własne i innych, zwłaszcza dzieci, powinniśmy korzystać z kąpieli tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przede wszystkim odpowiednio zabezpieczonych lub tam, gdzie znajduje się ratownik. Najlepszym wyborem jest strzeżony basen.