Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

Szczypiornistki z Wilczysk walczyły w Krakowie (TV)

07.07.2015 || Kategorie: Piłka ręczna, Sport, Wilczyska || Autor: Łukasz Augustyn

Do historii przeszedł Ogólnopolski Finał Szczypiorniak na Orlikach 2015 jednak dla drużyny dziewcząt z Wilczysk na długo pozostanie w pamięci. Uczestnicy oraz opiekunowie podkreślają wysoki poziom organizacji, który przyczynił się do niezapomnianych wrażeń.

Uroczyste otwarcie finału odbyło się 18 czerwca w Krakowskiej Tauron Arenie, po którym to dzieci miały możliwość uczestniczenia w otwartym treningu reprezentacji Polski. Przy tak doborowej okazji spotkania zawodników nie mogło obyś się bez autografów. Kolejnego dnia drużyny przystąpiły do sportowej rywalizacji, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach zostały przydzielone do grupy D. Trafiły w niej na takie drużyny jak: SP nr 3 Reszel, SP nr 7 Żagań oraz SP nr 55 Szczecin. Zespół z Wilczysk zakończył grę z 3 pozycją w grupie, przez co dziewczętom pozostała walka o 9-16 miejsce. Ostatecznie zajęły 14 m-ce, pokonując mistrzów województwa podkarpackiego SP Dzikowiec i zaliczając dwie porażki ze SP nr 13 Żory i SP Nowe Piekuty. W ostatnim dniu turnieju odbyły się finały gier, które zostały rozegrane w Kraków Tauron Arena. Po uroczystym zakończeniu wszyscy uczestnicy Finału Ogólnopolskiego Szczypiorniak na Orlikach 2015 kibicowali polskiej reprezentacji piłki ręcznej na meczu POLSKA – DANIA. Dzieci pełne wrażeń wróciły do domu 21 czerwca 2015 roku. Drużyny, które zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego otrzymały od sponsorów komplet 16 strojów i 16 piłek do szkoły. Dziewczęta ze SP w Wilczyskach były najmłodszą ekipą pośród wszystkich uczestników, w swoim składzie miały tylko dwie uczennice z klasy 6, trzy z klasy 5 zaś pozostałe z klas 4.

Skład drużyny z Wilczysk: Kuk Karolina, Gorgosz Oliwia, Gomulak Ewa, Gorgosz Patrycja, Kawa Aneta, Ligęza Julia, Zabielny Aleksandra, Serafin Magdalena, Tokarz Natalia, Skrzypek Laura, Skrzypek Izabela, Gruca Monika, Gryzło Justyna.

Trener/nauczyciel : Zbigniew Ligęza
Opiekunowie: Wiesław Tarasek, ks. Sławomir Gulik

źródło: UM Bobowa
fot/video: UM Bobowa