Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Środa, 20 października 2021

Motorowerzysta wymusił pierwszeństwo

30.07.2015 || Kategorie: Policja, Region, Wypadki || Autor: Łukasz Augustyn

Dzisiaj przed południem (tj. 30 lipca br.) na pograniczu Ciężkowic oraz Zborowic w ciągu drogi wojewódzkiej nr 981 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów oraz skutera. Rannego motorowerzystę zabrano do szpitala.

Informacji o kolizji udzieliła nam st. asp. Olga Lesińska-Żabińska, rzecznik KMP w Tarnowie: – Motorowerzysta wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zauważył nadjeżdżającego z lewej strony samochodu marki Audi przez co wjechał wprost pod jego koła. Następnie przemieszczając się znalazł się na drugim pasie ruchu przez co zderzył się z kolejnym pojazdem. Wszyscy uczestnicy kolizji byli trzeźwi.

W miejscowości Zborowice doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział skuter (motorower) oraz dwa samochody osobowe – mówi na miejscu zdarzenia st. asp. Stanisław Mucha JRG2 Tarnów Komenda Miejska PSP w Tarnowie. – W wyniku zdarzenia ranny został kierujący motorowerem, któremu została udzielona pomoc medyczna na miejscu, a następnie został przewieziony do szpitala. Stwierdzone zostały jedynie urazy kolan, na które się uskarżał poszkodowany. Kierującym skuterem był mieszkaniec Zborowic. W jednym z samochodów podróżowało trzy osoby, a w drugim pięć osób. Nikt z pasażerów i kierowców nie odniósł żadnych obrażeń. Ruch w momencie zdarzenia jest wstrzymany w obydwu kierunkach. Utrudnienia potrwają ok 20 -25 min, po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję ruch zostanie wznowiony.

Na miejscu zdarzenia pracował zastęp OSP Zborowice, JRG 2 KM PSP w Tarnowie, policjanci WRD Tarnów oraz komisariatu w Ciężkowicach a także zespół pogotowia ratunkowego.