Czy juniorzy KS Bobowa utrzymają dobrą passę? Zwycięstwo z Uściem Gorlickim

Autor: Jakub Oślizło
Na stadionie sportowym w Bobowej została rozegrana w sobotę 30 maja br. XVI kolejka II ligi juniorów Podokręgu Piłki Nożnej Gorlice. Podopieczni Krzysztofa Flądro stanęli na przeciwko zawodników z Uścia Gorlickiego i podtrzymali passę zwycięstw ponownie wygrywając 2:0.

Juniorzy bobowskiego klubu rozgrywają najlepszy sezon od kilku lat. Jeszcze tylko dwa spotkania dzielą ich od awansu. W meczu z drużyną LKS Uście Gorlickie bobowianie narzucili od samego początku swoje tempo gry. Co kilka minut stwarzali sobie sytuacje strzeleckie aż w końcu w 17 minucie pięknym strzałem z dystansu w samo “okienko” popisał się środkowy napastnik KS Bobowa Łukasz Kieroński. Gospodarze dążyli do podniesienia wyniku jeszcze przed końcem pierwszej połowy jednak nie udało się to im. Po rozpoczęciu się drugiej części spotkania goście zmotywowani przez swojego trenera walczyli w początkowych minutach do wyrównania wyniku, jednak to podopieczni Krzysztofa Flądro szybko zgaśli ich zapał stwarzając sobie sytuacje bramkową w 67 min. po której rywal niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki strzelając gola samobójczego.

Przed zawodnikami KS Bobowa zostały jeszcze dwie kolejki, w których zmierzą się z drużynami LKS Wójtowa oraz LKS Zagórzany. Jeżeli wygrają obydwa z nich awansują wówczas do ligi okręgowej juniorów starszych.