Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Dachowanie w Szalowej, jedna osoba poszkodowana

26.03.2015 || Kategorie: Policja, Wypadki || Autor: Łukasz Augustyn

W dniu dzisiejszym w miejscowości Szalowa na drodze powiatowej (przysiółek Bochnia) doszło do zdarzenia drogowego w wyniku, którego dachował Ford Ka. Najprawdopodobniej przyczyną tego było niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Około godz. 17: 45 do dyspozytora CPR-u wpłynęło zawiadomienie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Szalowa na wysokości stacji paliw Auto Jano . Według relacji świadków kierująca pojazdem Ford K podróżowała ze Stróżnej w kierunku Szalowej. Najprawdopodobniej przyczyną zdarzenia była nadmierna prędkość i utrata panowania nad pojazdem. Na miejsce, jako pierwszy przybył zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał poszkodowaną ciężarną mieszkankę Wyskitnej do szpitala. Ranna kobieta podróżowała z synem w wieku gimnazjalnym.  Do pomocy zadysponowano dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Gorlic jednostkami, OSP Szalowa, a także policję.  Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo śledcza, droga była zablokowana.

Dziś (26.03) w Szalowej, na jednym z łuków drogi, doszło do zdarzenia drogowego. Kierująca Fordem Ka, mieszkanka powiatu nowosądeckiego straciła panowanie nad kierownicą i wpadła do rowu. Powodem tego zdarzenia mogło być niedostosowanie prędkości do wykonywanego manewru na zakręcie drogi. „Podróżująca nowosądeczanka wraz z 15-letnim pasażerem kierująca Fordem Ka, najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do profilu zakrętu i straciła panowanie nad kierownicą. Wskutek tego auto wpadło do rowu, gdzie koziołkowało. Uczestnicy zdarzenia odnieśli obrażenia i zostali zabrani do gorlickiego szpitala. Po opatrzeniu ran 15-letni pasażer został wypisany do domu a kobieta została w szpitalu zatrzymana do obserwacji – skomentował rzecznik gorlickiej policji asp. Grzegorz Szczepanek