Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 18 października 2021

Uczniowie ZSO w Bobowej prezentują świąteczne stoły

04.01.2015 || Kategorie: Bobowa, Święta || Autor: Zespół Szkół Ogólnokształcących

Sala widowiskowa „Koronka” w dniach od 18 do 21 grudnia 2014 roku była miejscem pokazu aranżacji świątecznych stołów w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej.

W czwartek i piątek przybyli do „Koronki” uczniowie okolicznych szkół gimnazjalnych, gdzie mieli okazję poznać i porównać tradycyjne wystroje świątecznych stołów w Polsce, Wielkiej Brytanii i Niemczech.

Oprócz stołów tradycyjnych gimnazjaliści mogli obejrzeć nowoczesne aranżacje stołów świątecznych, a Bogdan Szura – uczeń klasy IV Technikum – dokonał krótkiej analizy ich wyposażenia, zwracając szczególną uwagę na zastosowanie poszczególnych elementów ( moltonów, skirtingów, laufrów). Objaśniał przeznaczenie różnych talerzy, sztućców i kieliszków. Pokazał jak łatwo można złożyć serwety, zrobić karty menu, wizytówki, które ozdobią każdy stół. Pokazowi towarzyszyło kolędowanie uczniów przy akompaniamencie akordeonu.

W niedzielę 21 grudnia, świąteczne stoły mieli okazję obejrzeć mieszkańcy Bobowej. Pokaz spotkał się z aprobatą zwiedzających, którzy zadawali liczne pytania dotyczące kolorystyki, bielizny stołowej, zastawy, a także elementów dekoracyjnych. Wszystkich, którzy nie mieli okazji obejrzeć wystawy zachęcamy do przeczytania krótkiego opisu kolorystyki stołów.

Kolorystyka stołów na pokazie

12195905 Ciepła czerwień.

Dla ceniących domową atmosferę najodpowiedniejsza będzie czerwień. Ten kolor nieodłącznie kojarzy się ze świętami, z ciepłem i przytulną domową atmosferą. Idealnie komponuje się z zielenią, ze świeczkami i świąteczną zastawą. Czerwień pięknie współgra ze starym złotem.

12195879 Śnieżne inspiracje.

Śnieżnobiały obrus, biała zastawa stołowa, szklane dodatki, kryształki, srebrne sztućce. Taki stół jest idealny dla osób ceniących klasykę.

 

12195896 Modne fiolety i róże.

Słodki, cukierkowy róż to w ostatnich latach nowatorski trend wdzierający się do naszych domów na święta. Doskonale wygląda zestawiony ze srebrnymi, złotymi i fioletowymi dodatkami.

12185728 Złoty przepych i elegancja.

Złoto to również kolor Świąt Bożego Narodzenia. Ciepły, elegancki, symbolizujący bogactwo i dostojność. Wspaniale przyozdobią stół złote bombki, błyszczące i matowe , drobne akcesoria takie jak: aniołki, renifery, gwiazdki, świeczki.

12195901 Królewski błękit.

Kolor niebieski ładnie ożywia obrus, a zielone dodatki podkreślają odcień błękitu. W zestawieniu z kolorem czarnym tworzy niesamowity, nowatorski efekt.

12195914 Szary i czarny.

Tylko odważni decydują się na stół świąteczny w tej kolorystyce. Wygląda poważnie i dostojnie ale to właśnie do odważnych świat należy.