+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa – atrakcje dla spragnionych wrażeń

Autor: Łukasz Augustyn
Bobowa i najbliższe okolice są w stanie zaoferować turystom wiele atrakcji. Miasto to nie tylko zabytkowe miejsca, ale również możliwość korzystania z rozrywek przeznaczonych dla aktywnych. Co szczególnie warto zobaczyć, a z czego warto skorzystać?

O Bobowej

Bobowa znajduje się niedaleko Nowego Sącza. Przez miasto przepływa rzeka Biała. Miasto powstało już w XIV wieku, bowiem pierwsze zmianki o jego istnieniu znajdują się w „Kronikach” Jana Długosza, który wspomina w 1339 roku o Zygmuncie z Bobowej.

Za ciekawostkę należy uznać fakt, że to właśnie w Bobowej, jako jednej z nielicznych miejscowości w Polsce, wyrabia się koronki starą, tradycyjną metodą klockową. Stąd też od 2000 roku odbywa się tu Międzynarodowy Festiwal Koronki Klockowej.

W samej Bobowej znajduje się zabytkowy kościół pw. Wszystkich Świętych z XIV wieku, zbudowany w stylu gotyckim. Kolejna atrakcja to dwór, nazywany również zamkiem z XVII wieku – siedziba rodziny Długoszewskich, jednych z właścicieli Bobowej. Można tu podziwiać także fortyfikacje z XVII wieku.

Atrakcje dla aktywnych

Dzięki korzystnemu położeniu miejscowości może ona stanowić doskonałą bazę wypadową do okolicznych atrakcji turystycznych. Z Bobowej można wyruszyć między innymi do Nowego Sącza, na słynny spływ Dunajcem, organizowany właśnie w tej okolicy. Turyści mogą zwiedzić w ten sposób Pieniński Park Narodowy na flisackiej tratwie. Spływ Dunajcem jest jedną z największych atrakcji turystycznych Europy. Początek trasy spływu znajduje się w przystani Sromowce-Kąty, zaś przystań końcowa to Szczawnica Niżna.

Inną atrakcją dla ludzi aktywnych jest rafting, organizowany w ośrodku rekreacyjnym „Czysta Frajda”, na rzece Poprad, na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Dbając o własne bezpieczeństwo, przed wybraniem się do Bobowej z zamiarem skorzystania z ekstremalnych atrakcji turystycznych powinniśmy pomyśleć o wykupieniu stosownej polisy obejmującej ryzyka związane z uprawianiem sportów ekstremalnych i innych. Takie ubezpieczenie podróżne online jest dostępne m.in. w ofercie Signal Iduna. Wykupując polisę, sprawdźmy, czy obejmuje ona interesujący nas zakres ryzyk. Stanie się ono przydatne także w przypadku uprawiania sportów zimowych, narciarstwa, snowboardu czy saneczkarstwa, do czego zachęcają lokalne ośrodki w pobliżu Bobowej.

bobowa24.pl 1
Autor tekstu: Kamil Biliński
Autor zdjęcia: Michał Knysz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy