Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

Potrącenie staruszki ze Stróżnej na pasach w Biesnej

19.11.2014 || Kategorie: Policja, Region, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Wczoraj około godziny 15.45 doszło do poważnego wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz 77-letniej kobiety, która przechodziła przez przejście dla pieszych w ciągu drogi wojewódzkiej nr 977 w miejscowości Biesna. Pieszą z poważnymi obrażeniami ciała przewieziono do gorlickiego szpitala.

Popołudniowa pogoda wczorajszego dnia nie była najlepszą dla korzystających z dróg. Rzęsista mżawka oraz zachmurzone niebo powodowały znaczne ograniczenie widoczności. Możliwe, że przyczyniło się to do zdarzenia drogowego do jakiego doszło w Biesnej.

Kierująca mercedesem, mieszkanka Łużnej podróżując w kierunku Gorlic potrąciła pieszą – 77 letnią mieszkankę Stróżnej, która przechodziła przez przejście dla pieszych. Niestety obrażenia okazały się na tyle poważne, że poszkodowana została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Godnym podkreślenia jest fakt, że kilku kierowców, którzy znaleźli się w danej chwili w Biesnej zatrzymało się i udzielało rannej pierwszej pomocy. Później włączyli się w to policjanci, którzy dodatkowo zabezpieczyli teren zdarzenia.

– Zgłoszenie o zdarzeniu dotarło do dyżurnego policji około godziny 15.45 – mówi asp. Grzegorz Szczepanek. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierująca Mercedesem mieszkanka Łużnej na przejściu dla pieszych potrąciła przechodzącą przez jezdnię kobietę ze Stróżnej. Poszkodowana doznała poważnych obrażeń ciała, została przewieziona do szpitala w Gorlicach. Kierująca samochodem osobowym była trzeźwa. Dokładne okoliczności, przyczyny oraz winy ustali grupa dochodzeniowo śledcza Komendy Powiatowej w Gorlicach.

Na miejscu pracowali policjanci z WRD gorlickiej komendy, grupa dochodzeniowo-śledcza oraz zespół pogotowia ratunkowego.

fot. Mateusz Książkiewicz