Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Mieszkańcy gminy Bobowa zebrali prawie 10,5 litra krwi (TV)

29.09.2014 || Kategorie: Bobowa, Edukacja, Społeczeństwo || Autor: Łukasz Augustyn

Minionej soboty, 28 września br. sala widowiskowa koronka znajdująca się przy bobowskim rynku wypełniła się kolejny raz już ludźmi wielkiego serca. Tym razem Klub Honorowych Dawców Krwi przy Urzędzie Miejskim w Bobowej zorganizował drugą edycję oddawania krwi.

Sobotnia akcja połączona była z darmowymi badaniami słuchu. Życiodajnym płynem podzieliło się aż 23 osoby, które łącznie oddały 10,35 l krwi. Dla przypomnienia pierwsza akcja miała miejsce 25 stycznia br. wtedy udział wzięło prawie pięćdziesięciu Krwiodawców.

Wszyscy zdają sobie sprawę z tego jak cenna jest krew i ilu ludzi dzięki niej uratowano. O akcjach honorowego oddawania krwi słyszy się często jednak mieszkańcy gminy Bobowa musieli dojechać w oddalone miejsca. Powstały niedawno klub HDK przy Urzędzie Miejskim rozwiązuje problem dojazdu bowiem zbiórki krwi odbywają się regularnie. Podobne wydarzenia przygotowują również nauczyciele z Zespołu Szkół Zawodowych. Wobec tylu możliwości, każdy powinien znaleźć dogodny dla siebie termin.

Klub HDK przy UM swoją działalność rozpoczął oficjalnie 28 grudnia 2013 r. kiedy podczas pierwszego spotkania założycielskiego wybrano zarząd i przedstawicieli. Prezesem klubu jest Tomasz Kiełbasa pracownik Urzędu Miejskiego w Bobowej, sekretarzem natomiast Justyna Mazur. To dzięki im sprawnemu zarządzaniu członkowie mogą liczyć na legitymacje klubowe oraz odpowiednie odznaczenia. Wśród członków klubu jest m.in. burmistrz Wacław Ligęza, pracownicy UM w Bobowej, radni, strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Bobowa oraz mieszkańcy.

„ To już druga akcja organizowana tutaj w Bobowej, poprzednia edycja odbyła się 25 stycznia – komentuje prezes klubu HDK w Bobowej Tomasz Kiełbasa. Cieszyła się ona bardzo dużą popularnością, prawie pięćdziesiąt osób oddało wtedy krew. Dziś z kolei oddajemy drugi raz, popularność i zainteresowanie jest duże, osoby chętnie przychodzą i oddają. Liczymy na to ze na koniec akcji tej krwi będzie sporo oddane. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się krwią – darem życia. Przy okazji można dostać jakąś słodkość i miło spędzić czas w gronie krwiodawców. Póki co jeszcze nie mamy ustalonego następnego terminu z Centrum Krwiodactwa z Gorlic, ponieważ są bardzo zapracowani. Jak tylko będziemy mieć informację o dacie kolejnej zbiórki niezwłocznie podamy ją do informacji publicznej.”

fot. Łukasz Augustyn \ Seweryn Zieliński