Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Wymuszenie pierwszeństwa w Wilczyskach

27.08.2014 || Kategorie: Wilczyska, Wypadki || Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzisiaj w Wilczyskach o godzinie 8.45 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 981 z drogą powiatową w kierunku Korzennej doszło do kolizji dwóch samochodów. Kierująca jednym z pojazdów wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa drugiemu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W kolizji brały udział dwa VW Golfy, którymi podróżowały dwie osoby – kierowcy. Siła uderzenia była na tyle duża, że drugi pojazd został zepchnięty z drogi zatrzymując się w pobliskim poboczu.

– Będący na miejscu policjanci ustalili że kierująca jednym z VW Golfów, mieszkanka Wilczysk na skrzyżowaniu nie ustąpiła pierwszeństwa przejeżdżającej też VW Golfem pani z Biesnej w skutek czego doszło do zderzenia pojazdów – powiedział naszemu portalowi asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – Obie panie trzeźwe, bez żadnych obrażeń. Sprawcę ukarano mandatem 300zł i 6 punktami karnymi. Szczególnie w tym okresie kiedy jest mokro i zaczyna robić się chłodno apelujemy do wszystkich kierowców o zwiększoną ostrożność. Droga hamowania w takich warunkach znacznie się wydłuża.

Na miejscu pracowali policjanci z WRD Gorlice, strażacy PSP Gorlice oraz jednostka OSP Bobowa. Działania strażaków polegały na odcięciu źródeł zasilania pojazdów oraz zabezpieczenie płynów eksploatacyjnych, które wyciekły na jezdnię.

fot. Michał Niemaszyk