+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Turniej rozpoczął projekt sportowy dla mieszkańców naszego regionu

Autor: Łukasz Augustyn
Tydzień temu, w czwartek 26 czerwca br. na hali sportowej w Bobowej odbył się turniej promocyjny rozpoczynającego się projektu sportowego pn. Siatkówka - moja gra w aktywne życie zainicjowanego przez jednego z bobowskich nauczycieli wychowania fizycznego, trenera siatkówki Pawła Popardowskiego. Udział w nim może wziąć każdy bez względu na wiek!

Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn z terenu Bobowej, Ciężkowic oraz Grybowa czyli obszaru, którego dotyczy projekt. Łącznie było prawie 100 zawodników. Uczestnicy zostali poinformowani o celach projektu oraz zasadach rekrutacji. Wszyscy otrzymali poczęstunek i materiały promocyjne.

– Od wczoraj (28 czerwca br. – dop.red) tak na dobre rozpoczął się projekt „Siatkówka-moja gra w aktywne życie” – mówi Paweł Popardowski, koordynator projektu, nauczyciel ZS nr 1 w Bobowej.  – Projekt finansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich przy współudziale partnerów, głównego Grupy Azoty oraz pozostałych jak: Gminy Bobowa, Gminy Ciężkowice, Miasta Grybów, firmy Akcent – Małopolski Ośrodek Szkoleniowy i partnera medialnego Bobowa24. Głównym organizatorem jest Ludowy Klub Sportowy Bobowa. Celem projektu będzie zaktywizowanie dzieci, młodzieży i dorosłych do udziału w aktywnym życiu społeczeństwa lokalnego m.in.: poprzez zajęcia sportowe, udział w zajęciach organizowanych przez pedagoga, psychologa, poprzez wyjazdy studyjne, turnieje sportowe, które się będą odbywały w Bobowej jak i poza terenem. Odbędą się także spotkania z aktywnymi, zawodowymi sportowcami. Projekt obejmuje swoim zasięgiem trzy gminy, trzy miasta: Bobową, Ciężkowice i Grybów.  Skierowany jest on dla dzieci i młodzieży od piątej klasy szkoły podstawowej oraz dorosłych bez ograniczeń wiekowych. Dzięki temu prawie wszyscy mogą zgłosić się do tego projektu a tym samym wziąć w nim udział. Wczoraj (26 czerwca br- dop. red) rozpoczęliśmy pierwszym turniejem promocyjnym. Udział w nim wzięło około 100 osób, głównie dzieci i młodzież z gimnazjum i szkół średnich z terenu Bobowej, Ciężkowic i Grybowa. Turniej miał charakter typowo promocyjny. Zaznajomiliśmy tych uczestników z celami projektu i jego programem. W chwili obecnej trwa nabór i promocja projektu. Natomiast już w sierpniu rozpoczynamy pracę w konkretnych grupach, które sobie założyliśmy.

W ramach projektu organizowane będą warsztaty z zakresu integracji, komunikacji i skutecznej aktywności społecznej, otwarte zajęcia sportowe z zakresu piłki siatkowej, turnieje sportowe i wyjazdy studyjne. Zajęcia prowadzone będą w halach sportowych i szkołach gimnazjalnych miasta Bobowa, Grybów i Ciężkowice.

Udział w projekcie dla każdego uczestnika jest bezpłatny. Każda osoba chętna może wziąć udział w projekcie, ponieważ projekt ma charakter otwarty. Chętnych prosimy o zgłaszanie się bezpośrednio do osób odpowiedzialnych w poszczególnych miastach, telefonicznie 600147344, mail: [email protected]

Osoby do kontaktu:
Bobowa: Ćwikła Iwona,  Popardowski Paweł, Urbanek Adam
Grybów:  Udziela Jerzy, Główczyk Grzegorz
Ciężkowice : Dziuban Krzysztof, Pater Wojciech

Rezultatem projektu będzie wzrost aktywności społecznej mieszkańców 3 miast wokół wspólnych działań na rzecz lokalnego sportu, podniesienie kompetencji społecznych, integracja, nabycie wiedzy z zakresu realizacji inicjatyw społecznych. Ponadto, nastąpi wzrost aktywności ruchowej, poprawa relacji i współpracy wśród beneficjentów , integracja międzypokoleniowa, promocja wolontariatu.

Wyniki turnieju:

Chłopcy SPG ZSO Bobowa –  ZSZ Ciężkowice 3:0

Chłopcy G:

  1. Grybów
  2. Bobowa 1
  3. Bobowa 2
  4. Ciężkowice
  5. Bobowa 3

Dziewczyny G;

  1. Grybów
  2. Bobowa 1
  3. Ciężkowice 1
  4. Bobowa 2
  5. Ciężkowice

fot. Michał Niemaszyk / Jakub Oślizło

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy