Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Do trzech razy sztuka – pożar w Biesnej

31.07.2014 || Kategorie: Powiat, Straż pożarna || Autor: Łukasz Augustyn

Dziś w godzinach nocnych około godz. 2:10 do dyspozytora Komendy Powiatowej PSP w Gorlicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewna składowanego przy budynku w miejscowości Biesna. Jak się okazało było to miejsce bardzo dobrze znane strażakom bowiem w gospodarstwie tym dwukrotnie były prowadzone akcje gaśnicze.

W ciągu niespełna dwóch miesięcy doszło aż do trzech pożarów w tym samym miejscu. Po raz pierwszy druhowie gasili siano które zapiło się w wyniku samozapłonu 6 czerwca. Kilka dni później, a dokładnie 11 czerwca doszło do dużo większego pożaru budynku gospodarczego wówczas w akcji pożarniczej brało udział 12 zastępów staży pożarnych. Przyczyny pożaru do dzisiaj są nieznane, Nocne zdarzenie jest już trzecim odbywającym się w tym samym gospodarstwie. Ogień objął deski ze spalonego wcześniej budynku gospodarczego.  W nocnej akcji udział wzięły 2x JRG Gorlice, 2 x OSP Łużna, OSP Szalowa, OSP Biesna, OSP Siedliska.
Część jednostek została wycofana po realnym określeniu zagrożenia. Dowódca akcji kpt. Mirosław Bogusz z PSP Gorlice stwierdził jednoznacznie podpalenie i taka też informacja została przekazana będącym w miejscu pożaru policjantom.

fot. archiwum (pożar z dn. 11 czerwca)