Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

Wilczyska ostatnią stacją na peregrynacyjnej drodze

02.05.2014 || Kategorie: Religia, Społeczeństwo, Wilczyska || Autor: Mateusz Książkiewicz

Wierni parafii pw. Św. Stanisława w Wilczyskach, jako ostatni mieszkańcy Gminy Bobowa pożegnali wczorajszego dnia obraz Miłosierdzia Bożego oraz towarzyszące mu relikwie.  Następną miejscowością do jakiej udał się cudowny wizerunek Jezusa była Wojnarowa (gmina Korzenna).

Peregrynacja rozpoczęła się we środę i jak w każdej parafii obraz był przez dobę. W uroczystościach rozpoczynających nawiedzenie wziął udział Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej biskup Andrzej Jeż, który był po raz pierwszy w Wilczyskach. W swoim homilii nawiązał do tego, że zabytkowy kościół jest na wzgórzu dlatego parafianie powinni być wzorem dla innych.

Relikwie niosły dwie delegacje, młodzieży maturalnej oraz starszych wśród których był: Janusz Stukus oraz panie z koła gospodyń wiejskich. W oprawę liturgii zaangażowani byli Wacław Ligęza burmistrz a zarazem mieszkaniec Wilczysk, sołtys Tomasz Tarasek oraz Jarosław Wiatr, prezes OSP Wilczyska.

Podobnie jak w innych miejscowościach zaangażowani byli lokalni druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej, natomiast Mszę Świętą powitania obrazu Jezu Ufam Tobie transmitowało diecezjalne radio RDN.

fot. Michał Niemaszyk