Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Wtorek, 19 października 2021

Święto flagi w Gminie Bobowa

02.05.2014 || Kategorie: Region, Społeczeństwo, Święta || Autor: Łukasz Augustyn

Święto flagi czyli 2 maja obchodzimy od 10 lat na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku. Biało-czerwona, powiewająca przy wszystkich ważnych wydarzeniach i świętach Polski – flaga. Część mieszkańców nie zapomniała o wywieszeniu flagi, pozostali mogą jeszcze to uczynić. Gorąco zachęcamy!

Redaktor Bobowa24.pl postanowił zapytać dziś mieszkańców czy wywiesili flagę i jeśli tak dlaczego?

Jako że jesteśmy patriotami i obywatelami tego kraju, wywieszając flagę, choćby w taki dzień jak dziś podkreślamy swoją przynależność do Polski. W końcu tego się nie wybiera i skoro przyszło nam tutaj mieszkać, żyć, pracować to warto to podkreślić, kiedy mamy do tego okazje. Być może młodzi już tego nie rozumieją, ale my, starzy, doceniamy wolność i trud jaki zadały sobie wcześniejsze pokolenia, aby tę wolność wywalczyć   – mówi jeden z Bobowian, wieszających flagę z samego rana na poręczy balkonu.

Flaga Polski utworzona jest z dwóch równych pasów białego i czerwonego koloru. Barwy biała i czerwona zostały uznane za narodowe po raz pierwszy 3 maja 1792 roku. Oficjalnie, aktualny wizerunek naszej flagi został uznany obok hymnu i godła za jeden z trzech symboli narodowych w 1919 roku – rok po uzyskaniu przez Polskę niepodległości.