+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Siedliska Skarbem Małopolski – kolejne zwycięstwo!

Autor: Daniel Malski
Uczniowie Gimnazjum Publicznego w Siedliskach pod opieką Agnieszki Śliwy-Klary i Magdaleny Przetacznik już po raz dziewiąty wzięli udział w konkursie Skarby Małopolski. Tematem tegorocznej edycji była: „Wielka wojna, codzienne życie”.

Konkurs odbywał się w terminie od grudnia 2013 roku do marca 2014 roku, a szkołę reprezentowały: Aleksandra Górka, Justyna Hołda, Marlena Ligęza, Aleksandra Madej, Agnieszka Olechny, Martyna Pęcak, Paulina Synowiec, Katarzyna Warzycką, Izabela Wojna, Natalia Zych. Gimnazjalistki w ramach projektu przygotowały pracę pt.: „Pamiętnik dziewczyny sprzed 100 lat”, a także scenariusz zajęć.

Jury oceniające prace przygotowane przez uczniów, przyznało I miejsce Gimnazjum z Siedlisk za „spójną koncepcję i doskonałą realizację”.

Opiekunki projektu Agnieszka Śliwa-Klara i Magdalena Przetacznik  również otrzymały I miejsce za scenariusz warsztatów, jako uzasadnienie przytoczono: „za wyjście od potrzeb i zainteresowań młodzieży i podążenie za nimi w realizacji działań projektowych, wielowymiarową i wieloetapową pracę w projekcie, zaangażowanie w działania edukacyjne ludzi z pasją, którzy swoje zainteresowania potrafią przekazać młodzieży; wyjątkowo spójny i obszerny projekt”.

Wszystkie prace, które znalazły się w czołówce konkursu zostaną zaprezentowane na wystawie, która otwarta zostanie 6 czerwca 2014 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie.

źródło, foto: ZS w Siedliskach

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy