Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Odbył się VII Powiatowy Konkurs Ekologiczy w Bobowej (FILM)

19.05.2014 || Kategorie: Edukacja, Gmina Bobowa || Autor: Mateusz Książkiewicz

Równo tydzień temu, 12 maja br. w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej miała miejsce siódma już edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego w którym wzięło udział 21 uczestników z całego powiatu gorlickiego. Wyróżnienie zdobyła w nim Agata Mucha uczennica ZS nr 1 w Bobowej, której opiekunem była Teresa Pres.

Uroczystego otwarcia konkursu dokonała  w zastępstwie burmistrza Bobowej Zdzisława Iwaniec, sekretarz gminy Bobowa. Nagrody natomiast wręczył Stanisław Siedlarz, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. Na sali nie zabrakło także nauczycieli będących opiekunami uczniów, przedstawicieli władz powiatowych oraz działaczy Ligi Ochrony Przyrody, wśród nich m.in.: Grażyna Kurzawa prezes LOP w Gorlicach, Marcin Janik  pracownik wydziału Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Gorlicach.

Po sprawdzeniu prac konkursowych przez jury w składzie Jadwiga Kuzak (przewodnicząca), Małgorzata Winiarska, Bogusława Duda, Marcin Janik wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce –  Aneta Jerzak (ZS w Zagórzanach) opiekun Marcin Juszczęć
II miejsce – Anna Przybyłowicz (ZS – P w Libuszy) opiekun Justyna Rutana
III miejsce – Mateusz Piątek (ZS – P w Rożnowicach) opiekun Renata Grądalska – Bartuś
ex aequo – Jarosław Ciślak (MZS nr 5 w Gorlicach) opiekun Iwona Stec
wyróżnienie – Agata Mucha (ZS nr 1 w Bobowej) opiekun Teresa Pres
wyróżnienie – Mateusz Myśliwiec (MZS nr 6 w Gorlicach) opiekun Elżbieta Zagórska

Nagrody książkowe oraz dyplomy dla zwycięzców jak i pozostałych uczestników konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Gorlicach. W momencie kiedy jury poprawiało prace konkursowe młodzież wraz z opiekunami, dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Bobowej, udała się do Muzeum Przyrodniczego im. Krystyny i Włodzimierza Tomków
w Ciężkowicach. Natomiast Rada Rodziców przy Zespole Szkół nr 1 zorganizowała poczęstunek oraz obiad.

– Ważne jest to, że Bobowa jako miasto i gmina stara się być gminą proekologiczną – mówi Stanisław Siedlarz, przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. Działania lokalnych władz, szkół w powiecie dotyczące środowiska są bardzo potrzebne. Coraz więcej młodzieży będzie umiało żyć w przyszłości w zgodzie z naturą, a to na pewno wpłynie na to że nasz piękny region zachowa swoje unikatowe dla zdrowia i życia walory. Wszystkie inicjatywy pro ekologiczne są ważne, gdyż dzięki segregacji śmieci, nowoczesnym oczyszczalniom ścieków a także takim konkursom uczącym jak żyć w zgodzie z naturą spowodują to że będziemy miejscowościami coraz bardziej czystymi, piękniejszymi. Co za tym idzie chętnie będą nas odwiedzać turyści.

 

W razie niedostępności materiału prosimy odświeżyć stronę.