Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Poniedziałek, 25 października 2021

Most w Stróżnej już przejezdny!

22.05.2014 || Kategorie: Powódź, Stróżna, Transport || Autor: Mateusz Książkiewicz

Przez pięć dni był nieprzejezdny most na potoku Stróżnianka w ciągu drogi powiatowej (1506K) Jankowa-Szalowa. W wyniku piątkowej ulewy zostały wymyte przyczółki przeprawy, sama zaś konstrukcja nie została na szczęście naruszona.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od radnego powiatowego Adama Urbanka, decyzja o natychmiastowej naprawie zapadła podczas wczorajszego zarządu powiatu. Ponieważ uszkodzenia dotyczyły tylko oberwania drogi prowadzącej do mostu oraz wymycia jego przyczółków radni stwierdzili, że naprawa zostanie sfinansowana ze środków powiatowych. Według opinii komisji zajmującej się usuwaniem skutków powodzi  konstrukcja mostu nie została naruszona. Wykonanie prac zlecono firmie Jana Ligęzy, powstałą wyrwę zasypano a na wierzch położono betonowe płyty. Powinno to zapewnić wygodny przejazd.

Miejmy nadzieje, że radni powiatowi znajdą w najbliższym czasie środki na budowę nowego mostu, gdyż obecna przeprawa następnej wielkiej wody może nie przetrwać. Znalezienie odpowiednio dużej puli pieniędzy na usunięcie skutków piątkowej nawałnicy w całym powiecie gorlickim nie będzie łatwe. Są miejscowości, w których straty są znacznie wyższe niż w Stróżnej.