Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Uroczystości Wielkiej Nocy (AKTUALIZACJA GALERII)

Autor: Paulina Wilczyńska
Święta Wielkanocne to jedne z najważniejszych dni w kościele katolickim. Ich przeżywanie rozpoczęliśmy we Wielki Czwartek, pierwszy dzień Triduum Paschalnego, którego finalnym wydarzeniem była wczorajsza rezurekcja.

Uroczysta procesja z trzema okrążeniami wokół kościoła odbyła się w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej w niedzielny poranek. Na jej czele szedł krzyż oraz figura Chrystusa Zmartwychwstałego, tuż za nim służba Maryjna, ministranci, lektorzy, członkowie kół różańcowych, feretrony, sztandary, strażacy orkiestra oraz wierni tuż za baldachimem z monstrancją.

„Te święta są na pewno jednymi z największych i najwspanialszych,  powinny być w życiu każdego człowieka wierzącego najpiękniejszym duchowym przeżyciem. Wszyscy nie tylko cieszą się z  tych zewnętrznych zwyczajów i tradycji, ale przede wszystkim ta radość wypływa z serca przepełnionego Bogiem i jego łaską spotkaniem z Jezusem Eucharystycznym. Życzę każdemu by Pan Jezus im błogosławił, a przede wszystkim niech udziela im łask pokoju, miłości oraz wzajemnej życzliwości. Pragnę abyśmy wszyscy wyszli z tych świąt umocnieni.” – mówił proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej, Marian Jedynak.

Dziękujemy naszemu czytelnikowi Rafałowi za wiadomość ws nie działającej galerii.

fot: Julia Ziomek (wielka sobota)/ Paulina Wilczyńska (rezurekcja)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy